Gry terenowe cieszą się coraz większą popularnością. Interakcja z przestrzenią miejską to dobry sposób na zabawę na świeżym powietrzu, a przy okazji daje możliwość odkrycia przez jej uczestników nieznanych wcześniej terenów. Pomysłów na temat gry miejskiej można wymyślić naprawdę wiele. Ciekawym motywem może okazać się na przykład kino.

Przebieg gry miejskiej o tematyce filmowej

 I w temacie kina można zagłębić się jeszcze bardziej: musimy zdecydować, czy chcemy skupić się na tematyce ogólnej (na przykład w związku z najpopularniejszymi tytułami z kina światowego), czy brnąć w konkrety (przykładowo skupiając się na filmach powstałych w mieście, w którym toczyć się będzie gra). Nie ma złych propozycji! Następnie trzeba wybraną tematykę zamknąć w ramach programu. I tak na przykład uczestnikom – działającym w grupach lub indywidualnie – można dać mapy miasta z zaznaczonymi na niej kolejnymi punktami, w które mają się udać. Znajdą tam zadania do wykonania i wskazówki prowadzące do mety. Ważne, by miejsca zaznaczone na mapie miały jakiś znaczący związek z zadaniem do wykonania lub były związane z produkcją filmów. Zadania mogą dotyczyć na przykład sprawdzenia wiedzy z zakresu kinematografii. Uczestnicy mogą dostać nawet nakaz nakręcenia własnego krótkiego filmu na podany temat. Wszystko powinno być sprawdzane przez koordynatora troszczącego się o przebieg gry, a wszystkie zrealizowane materiały powinny zostać zebrane i oddane po dojściu do mety. Po przyznaniu uczestnikom punktów za wykonanie zadań można ogłosić zwycięzcę, który zdobędzie na przykład gadżety filmowe.

Jakie są plusy organizacji filmowej gry miejskiej?

 Gra miejska jest przede wszystkim dobrą formą aktywnej rozrywki na świeżym powietrzu. Co więcej, może zweryfikować wiedzę uczestników z zakresu kultury oraz zachęcić ich do poszerzania jej. Jest także świetną promocją dla miasta, w którym się odbywa: pozwala zainteresowanym zapoznać się bliżej z miejscami, o których wcześniej nie mieli zielonego pojęcia, a nawet poznać historię i kulturę miasta.

Nasza firma może pomóc Ci w organizacji gry miejskiej. Jesteśmy otwarci na rozmaite projekty i zapewniamy profesjonalną obsługę, potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem w zakresie organizacji eventów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.