Na pierwszą myśl przychodzą balony, które można zdobyć w klasycznej wersji, czyli małe balony kupowane do domu, ze względu na różne atrakcje okolicznościowe. Oczywiście takimi balonami warto jest udekorować festyn, a także zaprezentować logotyp organizatora na tychże balonach, i rozdawać je uczestnikom wydarzenia. Balony z helem mogą być również sprzedawane jako atrakcja na festynie, a także wypuszczone z okazji odbycia się imprezy w finalnym jego elemencie, czyli na przykład przy otwarciu festynu lub jego zakończenia. Dzisiaj jednak chcemy zaprezentować balony o nieco innym przekazie.
Gdzie wprowadzić balony na festyn?
Balony widokowe, bo o nich mowa, to wspaniała atrakcja na każde organizowane festyny. Imprezy te, najczęściej odbywają się na dużych przestrzeniach, ze względu na atrakcje, które wymagają dużej powierzchni do realizacji. Rozstawienie dmuchańców, budek z lokalnymi potrawami, namiotów, w których mogą usiąść uczestnicy festynu i zjeść pyszny posiłek, miejsce na scenę, na której odbywają się różne koncerty lub występują kabareciarze i są organizowane pokazy różnego typu, to tylko część elementów, które wymagają większej ilości miejsca, a co za tym idzie, większej powierzchni użytkowej do realizacji. Dlatego też, festyny charakteryzują się dużymi przestrzeniami, w których ludzie mogą swobodnie się przemieszczać, korzystać z atrakcji i wykorzystać wszystkie możliwości, bez uczucia zbędnego natłoku. Pokazuje to zatem, że balony widokowe także znajdą tu swoje miejsce.
Jak wykorzystać balony widokowe na festynie?
Balony widokowe mogą być przymocowane do ziemi i unosić się tylko na konkretną wysokość, wprowadzając atrakcje, z której uczestnicy będą mogli skorzystać jako windę do nieba i z powrotem. Przymocowanie na linie, spowoduje podniesienie się balona na wysokość, dzięki czemu osoby wykorzystujące możliwości realizacji tej atrakcji, będą mogły spojrzeć na festyn z wyższej perspektywy, natomiast nie polecieć w dłuższą podróż.
Dłuższe podróże wymagają większej ilości balonów, aby większa ilość osób mogła skorzystać z takiej podróży, ponieważ czas, który jest wymagany do lotu, często nie daje możliwości skorzystania z atrakcji większej ilości osób. Przymocowanie balonu na linach umożliwia kilkuminutowe unoszenie się na punkt widokowy i opadanie z powrotem. Kiedy festyn organizowany jest na przykład na lotnisku, ze względu na swoją tematykę, czyli festyn lotniczy, to zdecydowanie bardziej możliwe jest wprowadzenie minimum 3 balonów, które tworzą wspaniałe tło imprezy, i które mogą być formą wycieczek podniebnych na dłuższą chwilę. Wszystko zależy od ilości powierzchni z jakiej może skorzystać organizacja festynu.