Polska wódka to bez wątpienia jeden z naszych najbardziej znanych produktów eksportowych. Jest popularna i rozpoznawalna na całym świecie. A co my właściwie o niej wiemy? Zapewne niewiele.

 Organizując wyjście integracyjne, czy szkolenie w swojej firmie w Warszawie warto odwiedzić Muzeum Polskiej Wódki. Znajduje się ono na warszawskiej Pradze, na terenie Centrum Praskiego Koneser – czyli w miejscu, gdzie znajdowała sie słynna Wytwórnia Wódek “Koneser”. To właśnie w tym miejscu rozlewano takie flagowe marki, jak Wyborowa, czy Luksusowa. Tak nietypowe muzeum może być świetnym pomysłem na krótkie wyjście integracyjne, czy też odpoczynek po całodniowym szkoleniu dla twoich pracowników. Taka forma spędzenia czasu faktycznie może przyciągnąć uwagę oraz stanowić pomysłową i niecodzienną rozrywkę.

Co oferuje muzeum?

W pierwszej kolejności uczestnicy poznają proces powstawania trunku. Budynek zakładu Rektyfikacji to miejsce gdzie wódka nabywała swój smakowy charakter. Tutaj także dowiemy się nie tylko jak wygląda proces wytwarzania alkoholu, ale także jak to się stało, że polska wódka zyskała światową renomę i stała się powszechnym produktem obecnym w każdym domu, czy restauracji. Kolejnym ciekawym miejscem jest odtworzona pracownia średniowiecznego alchemika. Uczestnicy mogą poczuć się niczym w szlacheckim dworze i zobaczyć gorzelnika przy pracy.

Po zwiedzaniu czas na degustację kilku rodzajów polskiej wódki. Podczas tej aktywności odbędzie się mały wykład o tym, co wpływa na smak i wyrazistość alkoholu. Barman zdradzi także kilka sekretów swojej pracy. Dodatkową atrakcją jest sklepik, w którym można nabyć unikalne pamiątki związane z tym miejscem. Na tym kończy się część zwiedzania.

Co dalej w programie?

Następnie uczestnicy udają się do klimatycznego lokalu restauracyjnego, który znajduje się na terenie kompleksu Centrum Praskiego Koneser. Tam przy specjałach polskiej kuchni spotkanie integracyjne kontynuowane jest po późnych godzin wieczornych.

Polska wódka jest niekwestionowanym istotnym elementem naszej kultury i od zawsze towarzyszyła doniosłym wydarzeniom i ważnym chwilom w naszej historii. Od małych spotkań w wąskim gronie, aż do wielkich wydarzeń. To wszystko przemawia za tym, że jest świetnym elementem zarówno spotkania biznesowego, uczczenia jubileuszu firmy, jak i integracji zespołu pracowników.