W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na zorganizowanie imprezy tematycznej. To doskonały pomysł bez znaczenia czy mamy w planach wyprawienie swoich urodzin, parapetówki czy zwykłego spotkania ze znajomymi. Organizacja imprezy tematycznej wiąże się jednak z kilkoma ważnymi zasadami. Przede wszystkim musimy ustalić temat przewodni, do którego goście dostosują swój ubiór i wszystkie dodatki. Na głowie gospodarza pozostaje zorganizowanie odpowiednich dekoracji związanych z danym tematem, znalezienie tematycznej muzyki czy przygotowanie jedzenia, które będzie zgodne z głównym motywem. Poniżej krótko przedstawię 10 pomysłów na imprezę tematyczną, spośród których na pewno wybierzemy odpowiedni temat dla siebie i swoich znajomych.

Impreza w stylu Hollywood

Pierwszą propozycją jest zorganizowanie imprezy w klimacie bogatego życia Hollywood. Każdy z gości może wybrać sobie wielką gwiazdę filmową, za którą się przebierze. Doskonałymi dodatkami będą czerwony dywan i budka do robienia zdjęć, a na ścianach możemy rozwiesić plakaty. W kwestii muzyki to oczywiście warto wybrać największe hity gwiazd, które wprawią gości w szampański nastrój. Dla urozmaicenia tego wieczoru możemy wyświetlić film na rzutniku, co wprowadzi uczestników w klimat wielkiego życia w Hollywood.

Dziki zachód

Kolejnym pomysłem na imprezę tematyczną jest wprowadzenie gości w klimat dzikiego zachodu. Każdy z nas z pewnością marzył by wcielić się w role kowboja z prawdziwego amerykańskiego westernu. Za pomocą dodatków takich jak kowbojskie kapelusze czy atrapy rewolwerów pomożemy gościom skompletowanie tematycznego stroju. Jeśli chodzi o atrakcję to możemy zorganizować honorowe pojedynki o nieśmiertelność czy strzelanie z rzutek do tarczy. Fajnym przerywnikiem od kowbojskich tańców kankana i rozgrywek będzie przedstawienie prezentacji o życiu rdzennych kowbojów we wschodniej Ameryce.

Impreza w stylu pin-up

Damskie wieczory warto urozmaicić o kobiece przebrania i dodatki, które pozwolą poczuć się nam jak milion dolarów.  Impreza w stylu pin-up to także świetny pomysł jeśli chodzi o wieczór panieński. W kwestii charakterystycznych dodatków odnośnie stylu pin-up musimy pamiętać o makijażu- czerwone usta oraz kreska na powiece to konieczność. Taki styl to przede wszystkim pewność siebie, kobiecość i seksapil. Wcielając się w taką rolę zadbajmy o upięcie włosów w koczka i przewiązanie fryzury bandanką. W takim wydaniu każda impreza musi być udana.

Hawajski klimat

Impreza tematyczna w klimacie Hawajskich palm i piasku to duże wyzwanie organizacyjne. Przede wszystkim musimy zadbać o odwzorowanie gorącej atmosfery panującej w tamtej części świata. Urządzanie takiej imprezy w ogrodzie będzie nam łatwiej rozsypać piasek czy rozłożyć basen dla gości. Warto poinformować zaproszonych o tym, iż proszeni są o przyjście w strojach kąpielowych, a na powitanie możemy zawiesić im na szyjach hawajskie kwiaty. Zadbajmy o drinki i owocowe przekąski, a w wolnej chwili spróbujcie wspólnie nauczyć się tańca wykonywanego przez Hawajki. Taka rozrywka z pewnością zapewni uczestnikom dużo radości i śmiechu.

Rockowy wieczór

Piąta inspiracja to wieczór w nieco mroczniejszym, rockowym klimacie. Myślę, że nie trzeba dużo o tym temacie opowiadać. Każdy z nas kojarzy rock z ciężki butami, dużymi t-shirtami z ciekawymi napisami, oraz skórą ozdobioną w ćwieki i dżety. Aby wprowadzić klimat zadbajmy o tematyczną muzykę, a dla gości przygotujmy rockowe przypinki do ubrań. W miejscu imprezy warto zadbać o przygaszone światła oraz świece, a damską część gości poprośmy o mocniejszy makijaż i ostre fryzury.

Kiczowata impreza

Jeśli nasze grono znajomych jest odważne i ma dystans do siebie i otoczenia to możemy zorganizować kiczowatą imprezę. W tym temacie możemy dać gościom dużą swobodę, niemniej jednak warto upewnić się czy strój każdego uczestnika jest wystarczająco tandetny. Dużo cekinów, świecące materiały czy rzeczy, które wyszły z mody już kilkanaście lat temu to doskonałe dodatki. Z głośników warto puścić muzykę disco polo. Zadbajmy aby na stole znalazła się niegdyś popularna oranżada, a doskonałym dopełnieniem tego klimatu będzie świecąca, dyskotekowa kula.

Kubański wieczór

Kolejnym doskonałym pomysłem będzie organizacja imprezy w klimacie wieczoru kubańskiego, gdzie królować będą cygara i latynoska muzyka, do której nasi goście zatańczą gorącą salsę. Kuba to kraj, w którym zabawa to codzienność, a kolorowe i skąpe stroje nosi każdy. Organizując event w takim stylu nie może zabraknąć dekoracji w kolorze krwistej czerwieni i profesjonalnych tancerzy, którzy porwą do tańca wszystkich gości.

Piłkarska impreza

Nietuzinkowym pomysłem, tym razem dla panów, będzie impreza w stylu piłkarskim, na której pojawią się w sportowych ubraniach a miejsce imprezy będzie przystrojone piłkarskimi gadżetami, szalikami czy czapkami. Warto pomyśleć o takim wieczorze w dniu, kiedy w telewizji będzie wyświetlany mecz- to z pewnością podniesie poziom adrenaliny wśród mężczyzn. Taki event zintegruje męskie grono, co niewątpliwie zaprocentuje w pracy.

Bajkowa impreza

Każdy z nas marzył kiedyś żeby wcielić się w rolę swojej ulubionej postaci. Wbrew pozorom nie jest to tylko motyw skierowany do najmłodszych, ale także do dorosłych. Impreza firmowa w takim klimacie pozwoli wyluzować się pracownikom, nabrać dystans, a co za tym idzie zmotywować do dalszej pracy. Kolorowe stroje, filmy animowane wyświetlane na projektorze i komiksy to tylko kilka z niezbędnych elementów takiej imprezy integracyjnej.

Grecki event

Impreza tematyczna w motywie greckiego wieczoru to przede wszystkim przepych i bogato zastawiony stół. Jeśli chodzi o scenerię warto postawić na biel i złoto kojarzące się z tym rejonem. Tak przygotowany lokal możemy przyozdobić świeżymi gałązkami, a dla gości stworzyć wianki. Grecki wieczór to także walki gladiatorów i inne ciekawe rozrywki. Warto zadbać o szczegóły kojarzące się ze starożytną Grecją, dzięki czemu przeniesiemy gości w inny świat.