Czym właściwie jest impreza tematyczna napisaliśmy już wcześniej. Tym razem przedstawimy różnice między imprezami zwykłymi, a imprezami zorganizowanymi w ustalonej wcześniej konwencji. Konwencji, która na pewno pozytywnie zaskoczy Twoich pracowników, zapewniając im ciekawą rozrywkę na wieczór. Cały zespół spędzi ze sobą niezapomniane chwile, które na długi czas zintegrują ich życia prywatne. To bardzo ważne dla budowania zdrowych relacji w zespole, aby te działały nie tylko na polu zawodowym, ale także personalnym, bliższym poznaniu. Team zbudowany na fundamentach wzajemnego szacunku i dobra ogółu to klucz to sprawnej współpracy między każdym członkiem ekipy. Wracając jednak do tematu, przejdźmy do meritum, czyli jaka jest przewaga imprez tematycznych nad zwykłymi firmowymi bankietami. Jest to znacząca przewaga, jednak ta nie jest także pozbawiona wad. Zapoznaj się z nimi w tym artykule.

Znacznie lepszy efekt

Imprezy tematyczne jako czas spędzony z bliskimi współpracownikami to o tyle cenniejszy czas, że podszyty jest ciekawym motywem przewodnim. Może to być np. impreza w stylu japońskim czy amerykańskim. Możliwości czerpania inspiracji jest nieskończoność, a wszystko zależy jedynie od Twojej wyobraźni i pomysłów. Pomysły natomiast możesz wziąć także z książek, filmów czy artykułów. Kto nie marzy, żeby pojawić się na imprezie w stylu lat 80? Świetna muzyka, kolorowe stroje, dyskotekowy wystrój i nastroje… To wszystko przyciąga tak bardzo, ponieważ spięte jest klamrą spójności. Właśnie połączenie wszystkich tych szczegółów buduje niepowtarzalny klimat, którego nie uzyskamy na zwykłym, standardowym bankiecie frmowym. Są jednak również minusy wyboru organizowania imprezy tematycznej. Jakie?

Są też minusy

Są dwa szczególnie wyróżniające się minusy organizowania imprez tematycznych. Jeżeli nie znasz jeszcze dobrze swojego zespołu, może okazać się, że zupełnie nie trafisz w ich gusta. Co jeżeli zorganizujesz imprezę w klimacie lat 80., a nikt z zebranych nie będzie znał muzyki tamtych czasów? Kolejnym znaczącym minusem jest także cena. Często imprezy tematyczne są znacnie droższe w organizacji. Trzeba przy ich okazji wynająć lub stworzyć znacznie więcej specyficznych dekoracji czy oświetlenia. Dlatego warto dobrze przemyśleć tą decyzję.