Aktywne i ekstremalne imprezy integracyjne nabierają coraz większego znaczenia. Są coraz bardziej popularne, co przyczynia się do poszukiwania stale to nowych możliwości przygotowania takiej imprezy integracyjnej, bezpiecznej dla jej uczestników, ale także zaskakującej pod względem spędzania wspólnie czasu. Jedną z takich propozycji na integrację w aktywnym stylu jest zapewnienie programu, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie, a tym programem może być nauka landkitingu.

Czym jest landkiting?

Landkiting to, w dużym skrócie, ekstremalna jazda z użyciem deskorolki oraz kilkunastometrowego latawca. Różne skoki, ewolucje i wygibasy z deskorolką, możliwe są kiedy latawiec uniesie się wysoko do nieba. Skoki jakie można uzyskać wprowadzają w człowieku uczucie wolności i siłę, że ma się nad czymś większą przewagę. Wiatr jednak wygrywa zawsze, ale umiejętność sterowania latawcem, nie jest wcale tak proste jakby się wydawało.

Jak można zintegrować uczestników imprezy wykorzystując do tego latawiec?

Zarówno ci, którzy nie posiadają umiejętności sterowania latawcami, jak i ci, którzy nigdy nie jeździli na deskorolce, w tym sporcie mają możliwość poznać jedno i drugie. Najpierw należy jednak opanować technikę utrzymywania latawca na wietrze. Latawiec komorowy to taka mniejsza wersja spadochronów lub paralotni. One jednak unoszą całkowicie człowieka nad ziemię na dużej wysokości lub zachowują i spowalniają jego upadek, natomiast latawiec komorowy można utrzymać z poziomu gruntu, ale należy wypracować do tego siłę rąk. Na imprezie integracyjnej wykorzystanie latawców do integracji to przede wszystkim umiejętne próby opanowania latawca. Kiedy już to nastąpi, kolejnym krokiem będzie opanowanie deskorolki. Uczestnicy imprezy nie będą zatem się nudzić kiedy wyjazd będzie miał tak dużo wyzwań. Finalnym efektem będzie prawidłowe wykonanie różnych akrobacji  landkitingu i połączenie obu umiejętności: sterowanie latawcem i utrzymywanie się na deskorolce.  Latanie i miłość do tego sportu zostanie na imprezie zaszczepione we wszystkich uczestnikach. Można podzielić uczestników na grupy i tworzyć konkursy najszybszego lub najwyżej wpuszczanego latawca oraz podskoku jaki uda się dzięki temu wykrzesać.

Jest to sport skierowany dla osób chcących ekstremalnych wrażeń. Ekstremalna impreza integracyjna powinna więc skupiać ludzi otwartych na takie wrażenia.

Landkiting można wykorzystać do wspólnego biegania po rozplątywanie linek kiedy latawiec upadnie na ziemię, konkurowanie ze sobą umiejętnościami sterowania czy formy podskoków. Atrakcja zobrazuje kto jest indywidualistą a kto potrafi działać w grupie. Siła jaką nabiorą uczestnicy imprezy po takiej integracji, z pewnością zostanie przeniesiona do finansowego świata pracy i biznesu.