Każdy z nas kiedyś pokonywał jakieś przeszkody. Będąc małymi dziećmi zaczynaliśmy się czołgać, raczkować, pokonywać przeszkody z zabawek, wielkim i ciekawym wyzwaniem były schody. Kiedy jest się małym dzieckiem, nawet zwykły patyk na ziemi, którego trzeba ominąć, staje się dużym wyzwaniem. Pierwsze tory przeszkód dla dorosłych powstawały w wojsku, gdzie ustawiano duże kłody, wieże czy opony po których żołnierze musieli skakać. Była to naturalna metoda wychowania fizycznego, która uczyła wytrwałości i dużej siły. Teraz tego typu wyzwania możemy spotkać w różnych sportach takich jak crossfit czy kalistenice.

Wyzwania torów przeszkód dla dzieci i dorosłych

Czego tory przeszkód uczą nasze dzieci? Przede wszystkim radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, dodają siły i samodzielności. Poza tym kreują zwinność, kondycję, szybkość i wytrzymałość. Liczba i rodzaje przeszkód powinny być dobrane do wieku, wzrostu a także do umiejętności fizycznych dziecka czy osoby dorosłej. Mówiąc o torze przeszkód, wiele osób ma pewnie na myśli takie, które stoją na dworze – dmuchańce. Mamy jednak kilka innych propozycji związanych z tym tematem. Poza podstawowymi torami wykonanych z dmuchanych konstrukcji, możemy wyróżnić te, które poprzez swoją budowę są nieco trudniejsze i wymagają większego skupienia. Mowa tu o przeszkodach wykonanych z innych materiałów jak na przykład drewna, plastiku, sznurków czy opon. Takie tory przeszkód są stawiane na dworze i wymagają znacznie więcej przestrzeni.

Zastosowanie torów przeszkód w różnych dziedzinach

Możemy zauważyć, że tory przeszkód są używane w wielu dziedzinach. Nie tylko w ramach atrakcji. Przygotowując tor dla dziecka, które uczy się chodzić, uczymy go samodzielności i koncentracji. Przeszkody wykorzystuje się również w jeździe konnej, gdzie to koń wraz z jeźdźcem muszą pokonać daną im trasę. Na zajęciach piłkarskich, tego typu rozruch jest przydatny, aby podnieść zwinność piłkarza. I oczywiście jedna z bardziej znanych dziedzin czy nawet zawodów, które możemy zobaczyć w telewizji – tor przeszkód ninja.

Jak Państwo widzą, jest wiele korzyści z wynajmu takiego toru. Jest to idealna atrakcja na urozmaicenie eventu. Po zapoznaniu się z naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź w wiadomości email. Czekamy na Waszą wiadomość!