Aranżacja przestrzeni z wykorzystaniem scenografii

2021-08-18T13:18:28+02:0015 sierpnia 2021|Scenografia|

Jeszcze parę lat temu nikt, ani uczestnik, ani klient nie zwracali szczególnej uwagi na elementy scenografii. W dzisiejszych czasach, kiedy dostępne jest wiele elementów oprawy wizualnej, nie wystarczy już tylko dobór ciekawego miejsca oraz przestrzeni. Dobry event, nie obejdzie się bez scenograficznego know-how (termin określający konkretną wiedzę techniczną w danej dziedzinie). Ciekawa aranżacja bardzo często jest warunkiem udanego i ciekawego wydarzenia. Ma intrygować i zostawiać po sobie ślad w pamięci uczestników. Mówi się, że dobra scenografia, to sukces każdej imprezy.

Zaaranżowana przestrzeń bezpośrednio oddziałuje na zachowanie ludzi oraz na procesy komunikacyjne scena-słuchacz. Scenografia eventowa czy sceniczna wpływa na charakter i klimat imprezy. To ona buduje sukces i wywiera wpływ na uczestników oraz przyciąga ich uwagę. To właśnie ona ma wywołać efekt „wow”. W zależności od tego, jaki to będzie rodzaj imprezy: konferencja, jubileusz, impreza tematyczna czy integracja, scenografia ma posiadać swój niezależny charakter i być adekwatna do eventu. Ma pokazywać prestiż bądź zaskakiwać. Emocji, które może wywołać jest naprawdę, co nie miara. Efektywne wykorzystane przestrzeni jest nie lada wyzwaniem dla każdego event menagera. Od czego powinno się zacząć realizując dane zlecenie?

Po pierwsze zaczynamy od stworzenia koncepcji scenograficznej. Na tym etapie bardzo ważny jest dobór miejsca. Koncepcja tworzona jest z reguł po zapoznaniu się z tematem imprezy oraz jego rodzajem. Na każdym etapie tworzenia współpracujemy z Klientem, aby mieć pewność, że żaden element nie zostanie pominięty oraz, że aranżacja będzie w stu procentach odpowiadała jego wymaganiom. Kluczowy jest tutaj dla menagera brief stworzony przez firmę klienta. Dzięki niemu agencja ma możliwość dążenia do wykreowania idealnej scenografii, dopasowanej do potrzeb. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na misje marki oraz jej działalność, by dostosować szatę graficzną. W tym punkcie zaczyna się współpraca między ekipą techniczną, a scenografem. Tworzony zostaje scenariusz z dostosowaniem wszystkich niezbędnych elementów. Nie zapominajmy, że bardzo istotna jest aranżacja multimedialna wydarzenia. Posiadamy tutaj wiele możliwości opracowanie projektu, może to być mapping 3D, czy efektowne oświetlenie sceny. Nie każdy wie, że scenografia eventowa, a telewizyjna to dwa inne światy, inaczej widzi nasze oko, a inaczej kamera. Właśnie, dlatego biorąc się za budowanie scenografii trzeba pamiętać o tak małych, ale jakże istotnych aspektach tworzenia idealnej konstrukcji.

Po drugie ważna jest współpraca ze scenografem lub event managerem. Istotne jest, aby elementem spójnym był również dobrze skonstruowany brief, który wyeliminuję do zera możliwe błędy i elementy niepożądane. Współpraca pomaga również w otrzymaniu odpowiednich ram budżetowych i pozwala na kontrole kolejnych procesów tworzenia. Scenografia eventowa to ciężki kawałek chleba, wymagający dużego nakładu pracy, precyzji oraz przestrzennej wyobraźni, aby stworzyć idealny koncept.

Po trzecie: odpowiedź na podstawowe pytania. Co to takiego? Oczywiście chodzi tutaj o fakt uzmysłowienia sobie, na jakie elementy wyposażenia dodatkowego musimy zwrócić uwagę. Nie wystarczy tutaj, że będziemy znać liczbę uczestników. Trzeba przemyśleć, co uczestnicy będą robić, czy będzie catering i tak dalej. Przykładowo weźmy konferencje biznesową. Konferencja będzie trwałą dwa dni i jej tematem przewodnim będzie budowanie pozytywnych relacji w firmie, czyli integracja pracowników, jako sukces przedsiębiorstwa. Zakładamy, że będzie około pięćdziesięciu uczestników. Obowiązkowe elementy to: wynajem sali konferencyjnej, nocleg, catering, wynajem podestów scenicznych, produkcja scenografii, wynajem konferansjera-mediatora oraz zapewnienie nagłośnienia i oświetlenia. To tylko jedne z podstawowych elementów. Tutaj musimy odpowiedzieć sobie na pytania:, kim jest grupa docelowa? Ile będzie przerw? Czy potrzebujemy rzutnik? Czy uczestnicy będą stać? I wiele innych pytań. To wszystko buduję idealną scenografie eventu. Pozwoli to nam dobranie odpowiedniego wyposażenia, aby zapewnić ergonomie pomieszczenia, a przez to zwiększyć komfort słuchaczy. Niezbędne są również elementy przyciągające wzrok i uwagę dyskutantów.

Czwartym, niezbędnym aspektem jest dobre oświetlenie. Wykorzystywane najczęściej jest oświetlenie LED, ale również wymyślne nowoczesne technologie, jak hologram 3D. Bez wątpienia, aby każdy event, jubileusz czy konferencja były udane trzeba zwrócić szczególną uwagę na aranżację przestrzeni. Scenografia eventowa jest kluczowym elementem budowania sukcesy wydarzenia.

Nasza agencja zajmuję się tworzeniem profesjonalnych i niesztampowych scenariuszy z doborem odpowiedniej scenografii różnego rodzaju: teatralna, eventowa, telewizyjna. Zapewniamy wszelkie niezbędne elementy wyposażenia dodatkowego, takiego jak krzesła czy stoły, a także w swojej ofercie posiadamy opcje taką jak wynajem dekoracji, co pozwala na alternatywny dobór dodatkowych motywów. Kompleksowo obsługujemy wszelkiego rodzaju eventy od jubileuszy po konferencje. Korzystając z naszych usług zapewniają Państwo sobie sukces i niezapomniane przeżycia każdej imprezy.

 

 

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE