Krzesła to bardzo plastyczny element, który można wykorzystać w codziennym życiu, jak i do dekoracji sceny. Czasami wystarczy postawić na scenie ogromną ilość krzeseł, aby scenografia była gotowa.W zależności od układu krzesła, mogą one być ustawione na nogach, położone bokiem czy postawione jeden na drugim. W każdej chwili uczestnicy wystąpień scenicznych mogą usiąść lub stanąć na krzesło, a także wykorzystać je do swoich pokazów artystycznych.

Jakie rodzaje krzeseł nadadzą się do scenografii?

W większości przypadków na scenę stawiane są krzesła drewniane.  Współczesny design pokazuje jednak możliwości o wiele bardziej ciekawe, gdzie wystarczy jeden element krzesła w złotej ażurowej oprawie, aby scena nabrała luksusowego prestiżowego wyglądu.Warto zatem być na bieżąco z designem związanym z produkcją elementów, ponieważ pokazuje to, po co można ściągnąć do stworzenia scenografii, gdzie dominują różne rodzaje krzeseł.  Najlepiej prezentują się współczesne modele, przezroczyste, jasne w kolorze, ale także bardzo nowoczesne i kolorowe, które kontrastują z otoczeniem. Krzesła mogą być ustawione w okręgu, półokręgu lub jedno za drugim, a kolorystyka może być jednokolorowa, gdzie jedna sztuka krzesła wyróżni się inną barwą. Wspaniałe, współczesne kształty krzeseł, pozwalają tworzyć bardzo interesujące kompozycje, a duża ilość mebli ustawione w jednym miejscu jakich nie można zobaczyć na co dzień, będzie interesującym elementem do wykonywania zdjęć. Można wprowadzić na scenę także meble będące gigantycznych rozmiarów, szczególnie, jeżeli scena jest duża, a widownia oddalona na wiele, wiele metrów.

Jak wprowadzić latające krzesło na scenie?

Klasyczne ustawienie krzeseł to jednak najprostsza forma przygotowania scenografii.  Zdecydowanie ciekawszym elementem będą krzesła zawieszone w powietrzu. Przyczepiane do siebie, tworzą konstrukcję bardzo ciekawą wizualnie, ale ich niewidoczne umiejscowienie na suficie i na konstrukcji utrzymującej scenę, będzie bardzo przyciągać wzrok odbiorców.  Duża grupa krzeseł zawieszona w taki sposób i podświetlona z każdej strony będzie nawiązywać do trójwymiarowych scen, gdzie każdy jej element żyje, funkcjonuje i nie opiera się tylko na podłożu. Scena to bowiem cały obręb otoczenia i warto to wykorzystać w aranżacji.