Impreza integracyjna powinna charakteryzować się ciekawymi atrakcjami. Jest to związane  z zaciekawieniem osób, które przybyły na imprezę, i poznaniem się wzajemnie. Nie zawsze atrakcje czynne, siłowe czy sportowe trafią do każdej grupy odbiorców, w związku z imprezami integracyjnymi dla firm. Nie każda branża jest rozwinięta sportowo, ponieważ skupia się głównie na pracy przy biurku. Praca biurowa wymaga wielu godzin siedzenia, więc osoby te często albo same określają sobie aktywności fizyczne albo rezygnują z nich na rzecz siedzącego trybu życia. Bez względu na wybór, oczekują atrakcji, które będą dostosowane do ich dotychczasowego życia, a nie będą nowością, która może stać się dla nich niekomfortowa na imprezie integracyjnej.

Lot widokowy balonem na imprezie integracyjnej – dlaczego warto?

Loty balonem to niezwykłe widowisko, zarówno z poziomu ziemi, jak i z lotu. Fascynują i umożliwiają zobaczenie niezwykłych krajobrazów z perspektywy lecącego ptaka. Na takim locie można poznać ludzi, którzy również będą zafascynowani lataniem i chęcią poznania czegoś, czego do tej pory nie byli w stanie osiągnąć. Loty widokowe staną się atrakcją do zapamiętania na dłuższą chwilę, możliwością podziału grupy integracyjnej i poznaniem się w tych danych grupach, poznaniem swoich słabości i siły, niezwykłym przeżyciem, wykonaniem sesji fotograficznej w koszach balonowych, w trakcie lotu oraz na ziemi, gdzie balony będą tłem na niebie. Taka atrakcja na imprezie integracyjnej to także możliwość zaangażowania pracowników nowych i nieznających jeszcze marki, do stworzenia zdjęć produktów firmowych w nieszablonowym otoczeniu, poszukiwania kreatywnego podejścia do tworzenia sloganów i haseł reklamowych, nagrania wspólnego filmu w locie balonem, z którego zostanie złożony film reklamowy prezentujący pracowników firmy, którzy poza praca korzystają również z życiowych atrakcji.

Dzięki lotom balonów można poczuć jak to jest latać, ale jednocześnie wykorzystać tą atrakcje do rozwoju biznesu. Ponieważ na imprezach integracyjnych pracownicy podnoszą także swoje kwalifikacje na szkoleniach i konferencjach, szkolenie z kwestii prowadzenia balonów będzie utrudnione, ale szkolenie z umiejętności odkrywania nowych pomysłów do biznesu właśnie w trakcie lotu to ciekawe wyzwanie dla jego uczestników.

Warto zaproponować swoim pracownikom taką odskocznię, ponieważ wrócą do pracy z otwartymi umysłami i zrelaksowaną głową pełną pomysłów i widoków krajobrazowych.