Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sęk udanej imprezy tkwi przede wszystkim w perfekcyjnie dobranej scenografii. Bez niej, nawet najlepsza impreza nie będzie odebrana naprawdę spektakularnie.

Dzięki scenografii możemy dowolnie kształtować charakter imprezy oraz nastrój panujący na wydarzeniu. Dziś dowiesz się, z jakich jeszcze powodów warto przykładać do niej dużą wagę podczas organizowania różnego rodzaju uroczystości.

Scenografia – jak ją zrozumieć?

Udana oprawa scenograficzna to przede wszystkim idealnie dopasowane dekoracje i inne elementy związane z „ozdobieniem” eventu i nadaniem mu odpowiedniego klimatu. Inna będzie scenografia imprezy Halloween, a jeszcze inna wydarzenia w stylu Hollywood. Dlatego także inaczej wygląda oprawa scenograficzna w teatrze, a inaczej na festynie rodzinnym.

Weźmy pod uwagę również fakt, że gdyby nie te wszystkie dekoracje, muzyka, nagłośnienie, przebrania i pozostałe elementy, to spektakl w teatrze, scena w filmie, impreza tematyczna, czy festyn byłyby po prostu nudne. Dlatego, gdy organizujesz uroczystość musisz wziąć na pierwszy plan wybór odpowiedniej scenografii.

Jak wybrać scenografię idealną?

Żeby nasza scenografia była przygotowana perfekcyjnie w każdym calu, musimy bardzo dokładnie zgłębić tematykę imprezy. Na dwóch przykładach dowiesz się teraz, jak może wyglądać Twoja idealna scenografia eventowa.

  • Impreza w stylu Halloween – dynie, świece, czarne peleryny, mroczna muzyka, sztuczne pajęczyny, miotły i czapki czarownic, jako elementy dekoracyjne, czyli scenograficzne.
  • Festyn z okazji świąt Bożego Narodzenia – bogato ubrana choinka. Hostessy przebrane za elfy i mikołajki. Sanie, renifery i worki z prezentami. Gwiazdy i śnieżynki.

Jak widzisz na powyższych przykładach, dobranie idealnych elementów scenograficznych to bułka z masłem. Wystarczy odrobina kreatywności, może kilka inspiracji zaczerpniętych z internetu i impreza z perfekcyjnie dobraną i zaaranżowaną scenografią gotowa. Baw się wspaniale!