Zima raczej nie kojarzy nam się z gorącem i słonecznymi dniami. Dlatego, by choć trochę rozjaśnić i rozweselić sobie ten szaro-bury okres warto spędzić karnawał w słoneczny sposób. Jak to zrobić? Szczegóły zdradzamy poniżej.

Słoneczny karnawał – dlaczego to dobry plan?

Jeżeli nie lubicie zimy i chcecie małym kosztem przenieść się w słoneczne miejsce to taka impreza jest idealnym pomysłem. Kiedy event ma się odbyć na większą skalę możecie również wynająć sztuczną plaże. Świetne dopełnienie atrakcji i jednocześnie wspaniała rozrywka dla uczestników.

Jak zorganizować słoneczny karnawał?

Zacznijcie od scenografii, bo to punkt obowiązkowy każdego tematycznego wydarzenia. Sztuczne palmy lub prawdziwe rośliny tych drzew, piasek w słoikach, drinki z palemkami, może makieta basenu lub prawdziwy zbiornik wodny w łazience, do tego obowiązkowo słomkowe kapelusze i dekoracje wprowadzające w słoneczny klimat gotowe!

Impreza karnawałowa w słonecznym wydaniu – rozrywki dla gości

Nuda nie ma tu racji bytu. Dlatego przygotowując imprezę w słonecznym stylu rozrywki muszą wywoływać prawdziwe wow! Oto propozycje na kilka zabaw:

  • Nauka surfingu. Rolę oceanu przejmuje podłoga, a deski surfingowej poduszki. Uczestnicy mają za zadanie utrzymać równowagę, „surfując” na poduszkach w różnych trudnych pozycjach.
  • Plażowanie. Rozłóżcie na podłodze ręczniki, włączcie wszystkie światła, szum morza w tle i w drinkach z palemką w dłoni „opalajcie się” do woli.
  • Szkoła drinkowania. Znajdźcie w sieci przepisy na rozmaite drinki i spróbujcie wspólnie zabawić się w najlepszych barmanów.
  • Pływanie jachtem. Niech w jacht zamieni się kanapa i spróbujcie opanować wzburzone morskie wody przechylając się na boki.

Dzięki tym sposobom Wasz słoneczny karnawał na pewno będzie udany! Oczywiście wiadomo, że zawsze możecie urozmaicić go o jakieś dodatkowe atrakcje, które lubicie najbardziej. I pamiętajcie o letnich, słonecznych przekąskach, które będą stanowić świetne uzupełnienie całej imprezy.