Weekendowe wyjazdy firmowe najczęściej opierają się na przygotowaniu szkoleń czy konferencji, które mają rozwinąć kwalifikacje pracowników i przygotować ich do dalszych etapów pracy lub zmiany stanowiska na wyższym szczeblu. Wyjazdy firmowe nie powinny kończyć się jedynie szkoleniami, aby nie zniechęcić pracowników do ich organizowania.  Program wyjazdu powinien zawierać dodatkowe atrakcje czynne i bierne.

Dlaczego warto wybrać się na quady w firmowym gronie?

Quady, to pojazdy, które każdy może prowadzić. Te, które znajdują się jako atrakcja, posiadają wykwalifikowanych pracowników, którzy uczą ich obsługi, prowadzenia oraz dopilnowują, aby nic nikomu się nie stało, kiedy uczestnicy zaczną się ze sobą ścigać czy pojadą w dłuższą trasę wyznaczoną pod quady.

 

Quady, na które pojedzie cała firma i grono znanych sobie z pracy osób, zintegruje bardziej zespół oraz oczyści umysł po dawce skondensowanej wiedzy nabytej wcześniej na szkoleniu. Quady dają możliwość, aby się wyszaleć, a dla bardziej odważnych zrobić wyścigi lub skorzystać ze zwiedzania terenu. Na quadach można jeździć po piasku, w otoczeniu i na obrzeżach lasu, po ulicy czy czasami po plaży. W zależności, gdzie quady są organizowane takie można zobaczyć otoczenie i przejechać się quadami po rejonie, w którym są one udostępniane dla turystów, zwiedzających czy innych chętnych, chcących skorzystać z przejażdżki.

Jakie umiejętności można zdobyć podczas podróży quadem oraz gdzie się wybrać?

Są miejsca, jak np. Krosno i miejscowość Brzozy, gdzie odbywają się wycieczki terenowe z użyciem quadów. Tak zorganizowana wycieczka pozwala zwiedzić rejon, przejechać się po płytkich, rwących, potokach, skarbach, czy pośród lasów. W Sudetach z quadami można przyjechać wszystkie bezdroża, obserwując górskie szczyty. Takie wyjazdy są pełne ekscytujących zwrotów akcji, których nie można przewidzieć jak np. ochlapane błotem, wywrotki czy ugrzęźnięcie w ziemi. Stronę pagórki i błotniste zakręty sprzyjają nieoczekiwanym sytuacjom. Jest to zatem bardzo dobra atrakcja, w której grupa musi ze sobą współpracować, mimo tego, że każdy jedzie na osobnym quadzie. Tworzy to zgrany zespół firmowy, który musi sprostać wielu wyzwaniom, tak samo jak w przypadku działalności firmy. Nabranie umiejętności wspólnego ze sobą konkurowania, a zarazem pomagania sobie, jest możliwe tylko na wycieczkach quadem.