Motyw przewodni imprezy tematycznej to aspekt decydujący o powodzeniu całego eventu. Dobór odpowiedniego tematu powinien się różnić ze względu na miejsce imprezy, ilość osób oraz formę i okazję wydarzenia. Jeśli możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i chcemy zapewnić zaproszonym niezwykłe przeżycia to doskonałym motywem będzie Safari. Warto przytoczyć definicje tego pojęcia: Safari to wyprawa myśliwska, ewentualnie dłuższa podróż karawanowa w Afryce Wschodniej. Obecnie coraz częściej terminem tym określa się formę zorganizowanego wypoczynku i rekreacji poprzez podziwianie i fotografowanie naturalnej przyrody, a zwłaszcza świata zwierząt. Opierając się na tych wiadomościach możemy zabrać swoich gości na gorącą wyprawę przez pustynne tereny.

Impreza tematyczna – Safari

Afryka to kontynent kojarzący się z wysokimi temperaturami, pustynnym lądem oraz dziko żyjącymi zwierzętami. Tworząc scenerie musimy dołożyć wszelkich starań, by miejsce imprezy zamieniło się właśnie w taki świat. W tym celu wynajmiemy wam potrzebne dekoracje lub stworzymy specjalnie dla was całościową scenografię. Jeśli event odbywa się w zamkniętym lokalu musimy zaaranżować sztuczną plażę. Imitacje afrykańskiej roślinności, baobabów, akacji czy drzew masłowych stworzą realny klimat Afryki. W strefie relaksu mogą znaleźć się hamaki przymocowane do palm oraz leżaki, gdzie goście będą mogli posłuchać dźwięków egzotycznych zwierząt. Bez wątpienia afrykańska sceneria to także figury dzikich zwierząt takich jak lwy, pumy, małpy czy zebry.

Afrykańskie rozrywki

Wyprawa na Safari wiąże się nie tylko z podziwianiem otaczającej nas przyrody, ale także z licznymi zadaniami i rozrywkami. Podczas takiej imprezy tematycznej możemy zorganizować poszukiwania zaginionych skarbów. Śmiałkowie pokonają groźną puszczę i zwierzęta, aby odnaleźć cenne przedmioty. Impreza w stylu Safari to także doskonała okazja do skorzystania z off road’u. To rodzaj ekstremalnych przejazdów terenówkami, które zapewnią równie wysoką dawkę adrenaliny co pustynna wyprawa. Dla młodszej części uczestników możemy zaplanować spotkanie z królem Lwem albo murzynkiem Bambo, którzy pokażą gościom jak bawią się dzieci w Afryce. Nieodłącznym elementem takiej wyprawy są także polowania, dlatego też możemy zorganizować konkurs strzelania z łuku – tradycyjną tarcze zamieńmy na pustynny krajobraz z wizerunkami zwierząt.

Profesjonalna organizacja, dobre rozwiązania logistyczne i piękna sceneria to podstawy udanego eventu. Z pomocą Whatevent stworzymy najciekawsze wydarzenie roku!