Paintball nie jest zbytnio oryginalnym pomysłem. Ta gra podbija serca Polaków już od kilku lat. Taktyka, strategia, umiejętności strzeleckie, dobry kamuflaż… Brzmi zachęcająco, prawda? Teren pola do gry może składać się z wielu labiryntów, wiec orientacja w terenie ma tu również duże znaczenie. To idealny sposób aby spędzić razem aktywnie czas na świeżym powietrzu, rozładować stres i porywalizować między sobą. To czas na Wasz ruch, aby zorganizować grupę i wybrać się na pole bitwy z kolorowymi kulkami!

Co to paintball?

To rodzaj gry zespołowej, gdzie naszym zadaniem jest wyeliminowanie jak największej ilości przeciwników przy użyciu markerów. Co to są markery? To karabinki pneumatyczne, której amunicją są kulki wypełnione farbą. Teren na jakim możemy grać w tę grę, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Najczęściej gracze wybierają teren leśny, dodaje to jeszcze większego klimatu jak na polu walki. Gdy teren jest zbyt otwarty, możemy spodziewać się sztucznych przeszkód jak na przykład tarcze czy wały za którymi również można się schować.

Co warto wiedzieć przed wycieczką na paintball?

Pewnie wielu z Was słysząc o kolorowych kulkach, ma obawy przed ich spraniem. Otóż i w tym przypadku nie ma o co się martwić. Farbę można bardzo łatwo umyć z ciała jak i z ubrań. Jeżeli chodzi i strój, to polecamy coś wygodnego. Tak aby nie ograniczało ruchów. Strój sportowy sprawdzi się tu idealnie. Jedna rozgrywka trwa zwykle 1,5-2 godzin. Oczywiście wszystko jest uzależnione od ilości osób i zwinności graczy. Wielu chętnych zastanawia się również nad pytaniem: Czy paintball boli? Jest to kwestia którą trudno stwierdzić. Każdy z nas ma inny próg bólu. Jednakże uderzenie kulki nie boli aż tak, żeby nie dało się tego wytrzymać. Jest to ból jak najbardziej do zniesienia. Najgorsze co może po tym zostać to siniak. Nic więcej! Za to zabawa jest gwarantowana i zdecydowanie warta tych siniaków.

Wyjazd na paintball jest świetnym rozwiązaniem, gdy w pracy panuje nuda. Kiedy ze znajomymi nie macie pomysłu na spędzenie wieczoru. Wystarczy zorganizować grupę, zabrać butelkę wody i oczywiście – dobry humor! Całą resztą zajmują się organizatorzy. Dostaniecie odpowiedni strój, w którym będziecie mogli się czołgać nawet po ziemi. Kask, który zapewni Wam większe bezpieczeństwo. I oczywiście najwyraźniejszą rzecz – pistolet, którym będziecie mogli wyeliminować przeciwnika z gry.

Paintball to rozrywka praktycznie dla każdego. Niezależnie od wieku czy zwinności, każdy znajdzie tam swoje miejsce. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą eventową. Uzgodnimy najlepszy termin, w najlepszym miejscu, na najlepszą rozgrywkę w celu wyłonienia najlepszej drużyny. Do usłyszenia!