Organizując event bardzo ważnym aspektem jest zadbanie o porządek na imprezie oraz bezpieczeństwo wszystkich ludzi biorących udział w wydarzeniu. Należy bardzo dokładnie zaplanować ułożenie różnych stref, w których znajdują się goście, aby móc kontrolować to co się dzieje i szybko reagować w razie potrzeby. Najprostszym sposobem jest wynajęcie kordonów oraz barierek, które będą oddzielać poszczególne strefy. Dzięki nim nikt niepożądany nie wejdzie na imprezę, a ochroniarze będą mieli ułatwione zadanie.

Kordony i barierki – czy to konieczne?

Najczęściej zależy to od głównego organizatora eventu. To on decyduje o tym, czy kordony i barierki muszą się znaleźć na imprezie, aby oddzielać poszczególne strefy. W przypadku niewielkich wydarzeń, które nie są zgłaszane jako impreza masowa, ponieważ nie uczestniczy w nic bardzo duża ilość osób, to kordony i barierki nie są potrzebne. Jednak jeżeli event jest imprezą masową, to trzeba już w organizacji działać według ściśle określonych przepisów, bo nie można sobie pozwolić na jakieś nieoczekiwane zdarzenie, które wywoła wszechobecną panikę. Panika tak dużej grupy ludzi mogłaby być bowiem tragiczna w skutkach. Wynajęcie kordonów i barierek jest zatem konieczne w przypadku wielkich imprez, aby łatwiej można było kontrolować to, co się dzieje.

Jakie kordony i barierki wybrać?

Wynajmując kordony oraz barierki trzeba wybierać najlepsze opcje, które na pewno zagwarantują, że nikt niechciany na event nie wejdzie, a zaproszeni goście będą się poruszać po wydzielonych strefach. Powinny to być wysokie kordony i barierki, które nie przewrócą się łatwo na przykład od kopnięcia w nie albo popchnięcia. Najlepszym rozwiązaniem są metalowe kordony o barierki obciążone dodatkowo betonem. One stanowią bardzo dobre zabezpieczenie eventu.

Wynajmij kordony i barierki w agencji eventowej

Organizując event nie możesz zapomnieć o bezpieczeństwie swoich gości, których zaprosiłeś. Musisz także mieć pod kontrolą wszystko, co się dzieje. Właśnie dlatego powinieneś wynająć kordony i barierki do zabezpieczenia eventu. Nasza agencja eventowa może wynająć Ci najlepsze kordon i barierki, które skutecznie zabezpieczą Twój event.