Kino w plenerze jest coraz bardziej popularną formą relaksu na własnym ogrodzie. Klasyczne kina plenerowe skierowane są do dużej rzeszy odbiorców, i najczęściej umiejscowione w okolicach centrów handlowych, kin, na parkingach, oraz spotkaniach dla fanów motoryzacji, gdzie kino plenerowe i filmy pokazywane na ekranie można oglądać z perspektywy własnego samochodu.

Jak zaaranżować własne kino w plenerze?

Posiadając własny ogród, taras lub balkon, można samodzielnie wykonać kino w plenerze. Do przygotowanie takiego kina wystarczy biała ściana, np. na domu, płótno lub jasny materiał, który będzie tłem dla projektora wyświetlającego filmy.

 

Wytyczenie miejsca na kino plenerowe i zaaranżowanie go pufami, poduchami, leżakami lub położeniem koca na trawnik, na który położą się wszyscy biorący udział w seansie, wystarczy, by zorganizować przyjęcie dla znajomych na wspólne oglądanie filmów. Naprzeciwko białej ściany lub materiału, należy postawić projektor i podłączyć do niego laptopa lub inny sprzęt, na którym znajduje się odpowiedni film.

 

Kiedy kino plenerowe realizowane jest w ogrodzie, warto pomyśleć o dodatkowych głośnikach, które zostaną ustawione w okolicy projektora. Dzięki temu dźwięk wydobywający się z tyłu głowy, nie zostanie zagłuszony dźwiękami rozmów czy koniecznością podgłaśniania filmów. Tym samym dźwięk nie będzie się roznosił na sąsiednie działki i przeszkadzał sąsiadom w codziennym życiu.

 

W przypadku tarasu czy balkonu, kiedy lokalizacja kina plenerowego jest bardziej ograniczona i sąsiaduje z dużą ilością innych mieszkańców, warto pomyśleć o zastąpieniu głośników słuchawkami bezprzewodowymi, działającymi na bluetooth, które połączą się z laptopem lub sprzętem projektora, i oddadzą dźwięk bezpośrednio do konkretnego oglądającego, a nie na całe osiedle. Takie rozwiązanie pozwala skupić się na filmie, zachować wielkoformatowy charakter obrazu i nie uprzykrzać życia innym mieszkańcom pobliskiego osiedla.

 

Kino plenerowe w ogrodzie jest zdecydowanie bardziej popularne niż to na tarasie lub na balkonie, ponieważ daje więcej swobody użytkowania i możliwości aranżacji. Balkony i tarasy, często powodują, że nie każdemu może przypaść do gustu prezentacja filmów na dużym ekranie.

Dlaczego warto wynająć projektor

Rzadko kiedy, kina plenerowe odbywają się codziennie. Jest to atrakcja typowo letnia i realizowana w okresie pełni lata. Można zatem wynająć projektory tylko na czas ciepłego sezonu i cieszyć się własnym kinem plenerowym, bez konieczności kupowania sprzętu, który przez ponad większą część roku będzie nieużytkowany. Jest to oszczędność pieniędzy oraz sprzętu, który co roku się zmienia i jest ulepszany przez producentów.