Kiedy warto zaplanować wigilię firmową?

2021-09-13T01:21:35+02:0014 września 2021|Imprezy firmowe|

Wigilia firmowa to uroczystość, która świetnie integruje pracowników i pozwala im odetchnąć przed świętami. Nie dość, że możemy na niej bliżej poznać swoją kadrę, to jeszcze nieformalna atmosfera prowokuje do nawiązywania nowych znajomości. Jeżeli jesteś szefem na pewno zastanawiasz się również, kiedy najlepiej zorganizować wigilię firmową. Dzisiaj Ci w tym pomożemy.

Przygotowanie wigilii firmowej

Najlepiej zacząć od przygotowania papierowych zaproszeń, które wręczymy wszystkim swoim pracownikom. To bardzo miły gest z naszej strony, w dobie internetu i popularnego kontaktowania się głównie drogą mailową. Nasza kadra na pewno to doceni i jeszcze z większą chęcią pojawi się na zorganizowanej wigilii firmowej. Następna kwestia to wybór atrakcji i charakteru spotkania.

Mimo tego, że większość wigilii organizowanych jest w miejscu pracy, możemy lekko uatrakcyjnić jej przebieg. W jaki sposób? Na przykład w dzień wigilii, zwolnić pracowników kilka godzin wcześniej z pracy, by mogli się przygotować i jednocześnie nie stracili zbyt dużo dnia. Nie warto również przeciągać spotkania do późnych godzin i najlepiej, by odbyło się ono tuż przed wolnym weekendem.

Jak zorganizować przebieg wigilii firmowej?

Najlepiej zadbać o detale, czyli również dekoracje. Postawić choinkę, a pod nią przygotować mini prezenty dla naszej kadry. Taki gest, jak bony upominkowe, czy premia świąteczna lub dobry alkohol to najlepszy pomysł – nikogo nie urazi i jednocześnie każdy pracownik poczuje się na swój sposób wyróżniony. Nie obawiaj się również, że Ty nic z tego nie będziesz miał – kadra na pewno przygotuje dla Ciebie coś extra.

Jaki charakter powinna mieć świąteczna wieczerza w firmie?

Przede wszystkim postaw na luz. Niech ta kolacja nie będzie miała sztywnego i formalnego charakteru. Daj pracownikom dobrze się bawić i naprawdę miło spędzić wspólny czas. Pozwólcie sobie na żarty, czy wspólne śpiewania kolęd karaoke. Takie spotkanie na pewno świetnie ich odpręży i dodatkowo zmotywuje do pracy.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE