Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Tym, co czyni je jeszcze piękniejszymi, są dekoracje, rozwieszane tylko z tej okazji. Ozdabiamy nie tylko nasze własne domy, ale i nasze miasta, miejsca pracy i nauki, galerie handlowe… Wszędzie daje się wyraźnie wyczuć klimat świąt. Oprócz choinek, bombek, kolorowych łańcuchów, najbardziej wyróżniają się świecące lampki i tworzone z nich obrazy, a nawet figury. Kiedy zimą szybciej zapada zmrok,  rozpraszają ciemność swoim delikatnym światłem.

Zrób to sam!

            Jak wszędzie, także i w świecie dekoracji świątecznych różne mody przychodzą i odchodzą, a ludzie szukają coraz to nowszych pomysłów na ozdoby i coraz ciekawszych sposobów urozmaicenia świątecznych dekoracji. Rosnącą popularnością cieszą się te, które są robione ręcznie. Na pewno każdy pamięta z dzieciństwa sklejanie długich łańcuchów z kolorowego papieru. Na tym nie kończą się możliwości, a wykonywanie ozdób własnoręcznie nie jest zajęciem tylko dla najmłodszych. Z tego, co każdy ma w domu, a także z gotowych półproduktów można stworzyć prawdziwe cuda/

Bombki, łańcuchy, stroiki

Wystarczą styropianowe kulki, by wyczarować wyjątkowe bombki: ozdobione techniką decoupage albo kolorowymi tasiemkami. Łańcuchy powstaną nie tylko z kolorowego papieru, ale i koralików, filcu, a nawet makaronu. Ten ostatni, pomalowany na złoto lub srebrno farbkami, posłuży to stworzenia aniołków i gwiazdek, które później zawisną na gałązkach świątecznego drzewka. Z kilku zielonych gałązek, przyprószonych sztucznym śniegiem, drewienka i piórek wykreowany zostanie stroik na świeczkę. Przy odrobinie kreatywności każdy może nadać swoim świętom niepowtarzalnego uroku!

Zabawa dla dużych i małych!

            Czas przedświąteczny to również okres różnorakich eventów: spotkań mikołajkowych i opłatkowych, kiermaszy świątecznych, kolędowania… Należą do nich także warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Ta atrakcja sprawdzi się doskonale zarówno samodzielnie, jak i jako część większego wydarzenia. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, a poziomy trudności są zróżnicowane. Doskonale bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli, a nawet młodzież. Wymiar praktyczny tej atrakcji jest nie do ocenienia: wyniesiona wiedza i umiejętności przydadzą się i przyczynią do upiększenia domu, a mile spędzony czas pozostanie ciepłym wspomnieniem na świąteczne dni!