Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak zorganizować profesjonalne, ciekawe i jeszcze do tego naprawdę atrakcyjne szkolenie dla swoich pracowników. Jest to trudny owoc do zgryzienia i nie zawsze mamy odpowiednią ilość pomysłów, by przygotować to perfekcyjnie. Dziś zdradzamy, jak to zrobić.

Jak powinno wyglądać dobre szkolenie – cenne wskazówki

Zacznijmy od jego miejsca. Najlepiej, by była to inna lokalizacja niż firma, w której na co dzień wszyscy pracujemy. Takie wyjazdowe szkolenie będzie najlepszą opcją, i co ważne a nawet chyba najważniejsze możemy wtedy połączyć przyjemne z pożytecznym. W jaki sposób?

Po pierwsze, wyjazdy firmowe w celach edukacyjnych są ciekawsze niż szkolenia w miejscu pracy. Po drugie, zaraz po szkoleniu możemy zaplanować jakieś integracyjne atrakcje. Po trzecie, na przykład edukacja na łonie natury jest o wiele bardziej skuteczna i zarazem atrakcyjna, niż w dusznej i szarej sali szkoleniowej.

Jak krok po kroku przygotować szkolenie?

Jeżeli zdecydujesz się na szkolenie o charakterze wyjazdowym, musisz odpowiednio wcześniej poinformować o tym wszystkich swoich pracowników. Warto także z dużym wyprzedzeniem zarezerwować wygodny hotel lub pensjonat, w którym będzie możliwość również spożywania posiłków.

Kolejny punkt to odpowiednio rozpisany program szkolenia. Najlepiej, by nauka miała miejsce w godzinach porannych i południowych. Po tym czasie pracownicy powinni mieć czas wolny na odpoczynek, a na przykład wieczorem możliwość wspólnej integracji na różne sposoby.

Czy da się samodzielnie zorganizować szkolenie wyjazdowe?

Oczywiście, ale tutaj wszystko jest kwestią naszych priorytetów. Jeżeli na co dzień nie mamy za wiele czasu na realizację tego typu przedsięwzięć, to najlepszym rozwiązaniem dla nas, jest pomoc agencji WhatEvent. Dzięki temu osobiście nie martwimy się o miejsce ani plan szkolenia i wszystko zostaje w rękach firmy, która zajmuje się tego typu wydarzeniami. Nie czekaj i powierz nam zorganizowanie swojego szkolenia już dziś!