Miecze, czarodziejska magia, elfy, bestie i śmiali bohaterowie. Zwykle są to pierwsze atrybuty, z którymi kojarzą nam się światy wykreowane przez utalentowanych pisarzy powieści fantastycznej. Tak jak Wielka Brytania ma J.R.R. Tolkiena, ojca sielskiej krainy Hobbitów, a ikoną fantastyki w Stanach Zjednoczonych jest Ursula le Guin, tak Polacy mają Andrzeja Sapkowskiego – twórcę ponadczasowej serii książek pt. “Wiedźmin”.

Na przekór większości swoich poprzedników, autor “Wiedźmina” odbiegł od przedstawienia swojego świata w sposób bajkowy, zacierając granicę między dobrem i złem tak bardzo wyraźną w historiach rodem z “Władcy Pierścieni”, czy “Harry’ego Pottera”. Dlatego więc, u  niemal każdej wykreowanej przez niego złej postaci drzemie dobro, a dusza każdego dobrego bohatera, skażona jest kropelką goryczy. Sapkowski, tym sposobem, przedstawił świat szary, brutalny i do bólu realistyczny mimo występujących w nim elementów fantastycznych i być może był to jeden z powodów, dla którego jego książki zyskały tak dużą popularność zarówno w kraju, jak i za granicą.

Świat Wiedźmina to dla wielu fanów gatunku fantastyki jak i samej twórczości Sapkowskiego, świetny motyw do organizacji nietuzinkowej, tematycznej imprezy. Jednak  przygotowanie takiego eventu wymagać będzie po pierwsze, znajomości świata, po drugie, wystarczająco ciekawego pomysłu, a po trzecie, kompleksowej organizacji imprezy. Jeśli  jesteś fanem świata Geralta z Rivii, ale masz wątpliwości, czy sprostasz wyzwaniu organizacyjnemu takiego przedsięwzięcia, nie zwlekaj, tylko skontaktuj się z firmą Whatevent. Mogąc pochwalić się rzeszą zadowolonych klientów, w sposób rzetelny i  profesjonalny pomożemy ci przygotować twoją wiedźmińską imprezę. Wybierając naszą firmę na współorganizatora twojej imprezy, gwarantujesz swoim gościom wyłącznie najwyższą jakość zabawy.

Dla kogo i dlaczego?

Impreza inspirowana Wiedźminem, podobnie jak większość eventów bazujących na z góry określonych uniwersach, wymagać będzie od ciebie i twoich gości przynajmniej częściowej znajomości przedstawionego w nim świata. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem każdemu odpowiedzialnemu organizatorowi powinno zależeć na tym, by goście na jego imprezie dobrze się bawili. Organizacja imprezy tematycznej, wiąże się z obowiązkiem wybrania odpowiedniego kostiumu, dlatego też goście biorący w niej udział powinni wykazać się pewną dozą dystansu i wczucia w klimat danego uniwersum.

Organizując event wiedźmiński, powinieneś pamiętać o tym, że świat powieści Andrzeja Sapkowskiego jest światem brutalnym i z gruntu pozbawionym cenzury, dlatego też impreza w takich klimatach powinna być przeznaczona raczej dla starszej młodzieży i dorosłych.

Powodów do organizacji takiego eventu może być mnóstwo, począwszy od tematycznego eventu urodzinowego, balu przebierańców, konkursu cosplay, czy amatorskiego planu filmowego, skupionego na produkcji filmu w tych klimatach. Wszystko zależy tak naprawdę od twojej własnej wizji takiej imprezy. Przy określaniu targetu i okazji na organizację imprezy, warto jednak zachować podejście zdroworozsądkowe, dzięki czemu unikniesz zbędnych nieporozumień.

W przypadku, gdy masz wątpliwości odnoście targetu gości, czy okazji pod organizację takiej imprezy, firma Whatevent służy ci wszelką, niezbędną pomocą w oparciu o wieloletnie doświadczenie w organizowaniu eventów.

Kostiumy i charakteryzacja

Nic tak nie dodaje uroku i klimatu na każdej tematycznej imprezie jak przebrania i charakteryzacja pasujące do danego uniwersum. Wykorzystanie kostiumów, przede wszystkim otwiera przed gośćmi imprezy możliwość lepszego wczucia się w odgrywane przez nich postaci.

Świat Wiedźmina, mimo że jest osadzony w klimatach średniowiecznego fantasy, charakteryzuje wiele, nietuzinkowych kreacji, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane na imprezie dedykowanej temu uniwersum. Obok typowych dla średniowiecza przebrań rycerzy, książąt, królów, dam dworu, czy kmieci, warto rozważyć użycie kostiumów, charakterystycznych dla typowej powieści fantasy, takich jak przebrania elfów, krasnoludów, czy czarodziejów, które jak najbardziej będą wpasowywać się w świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego.

Obok stricte fantastycznych kreacji, dobrym pomysłem jest wykorzystanie różnych sposobów  charakteryzacji i makijażu, przez co wasze przebrania staną się pełniejsze i bardziej wiarygodne. Przykładowo, jeśli odgrywasz postać elfa bandy Scoia’tael, ważne jest, by miała ona charakterystyczne dla tej fantastycznej rasy, długie uszy, włosy i bladą cerę. Z kolei przebierając się za mocarnego krasnoluda, warto pamiętać o wręcz nieodzownym elemencie ich wyglądu, jakim jest długa, często poskręcana w warkocze broda. Przy przygotowywaniu kostiumów z serii “Wiedźmin”, warto czerpać inspirację przede wszystkim z książek, ale także z gier komputerowych bazujących w dużym stopniu na uniwersum Sapkowskiego.

Z kolei, przygotowując kostium i charakteryzację Geralta z Rivii, głównego protagonisty sagi o Wiedźminie, należy mieć na uwadze uwzględnienie kilka kluczowych elementów tej postaci, takich jak siwa peruka, medalion w kształcie wilka, skórzana zbroja, dwa miecze, czy zestaw mikstur alchemicznych. Aby dodać realizmu, można postarać się również o dodanie sztucznych blizn i zadrapań.

Rozumiemy, że przygotowanie tak bogatych strojów i charakteryzacji może być dla wielu nawet najbardziej zagorzałych fanów gatunku problemem, który nie będzie im łatwo ominąć. Dlatego też firma Whatevent, oferuje ci pomoc w wynajmie wyłącznie najwyższej klasy kostiumów i zapewnienia profesjonalnej charakteryzacji, które dodadzą uroku twojej wiedźmińskiej imprezie.

Elementy scenerii

 W zależności od przeznaczenia twojego eventu, warto przygotować pasującą do klimatu scenerię. Podczas organizacji eventu wiedźmińskiego, pasować do niego będą elementy charakterystyczne dla czasów średniowiecznych i renesansowych z lekką dozą fantastyki. Gliniane naczynia, atrapy broni do walki wręcz i broni dystansowej, księgi magiczne, sakiewki z monetami, czy stroje średniowieczne, to tylko jedne z wybranych przez nas rodzajów atrybutów średniowiecznego fantasy, które naszym zdaniem świetnie dopełnią odpowiednie tło twojej imprezy.

Oprócz elementów scenerii dodających średniowiecznego uroku, każdy odpowiedzialny organizator takiej imprezy powinien również zadbać o catering dla swoich gości. Jednak aby nie umniejszać klimatu imprezy, i w miejsce pizzy, czy napojów gazowanych, proponujemy przygotować posiłki, charakterystyczne dla kuchni średniowiecznej Polski. W ten sposób zapewnisz swoim gościom odpowiednie przeżycia również pod kątem gastronomicznym.

W przypadku problemów z wyborem pasujących elementów scenerii, czy dań, firma Whatevent jest gotowa służyć ci radą i pomocą, zapewniając profesjonalne doradztwo oraz zaplecze organizacyjno-logistyczne również i pod tym kątem.

Jeśli zainteresowały cię rady i przykłady z naszej oferty, serdecznie zapraszamy do przejrzenia naszej strony internetowej lub kontaktując się z naszymi przedstawicielami bezpośrednio pod numerem telefonu 666-666-127 lub na adres mailowy kontakt@whatevent.pl. Pamiętaj, wybierając firmę Whatevent na partnera organizacji twojej imprezy, gwarantujesz swoim gościom niezapomnianą zabawę!