Pokaz widowiska akrobatycznego to doskonała propozycja rozrywkowego show, które wzbudzi zachwyt uczestników eventu. Spektakularne ruchy artystów na długo pozostaną w pamięci, wprowadzając publiczność w zdumienie i podnosząc poziom adrenaliny płynącej w ich żyłach. Tym razem prezentujemy niecodzienną odmianę akrobatyki, jaką jest woltyżerka.

Co to jest woltyżerka?

Woltyżerka to rodzaj gimnastyki artystycznej, która wykonywana jest na grzbiecie konia. Choć tak naprawdę jej korzenie sięgają aż starożytności, jako dyscyplina sportowa została uznana stosunkowo niedawno, a w Polsce jej rozkwit datuje się na lata 80. ubiegłego wieku. Polega ona na realizowaniu różnorodnych akrobacji i figur artystycznych, wciąż utrzymując się na koniu, który może albo stać, albo galopować. Woltyżerka jest wymagającą sztuką, do której potrzeba niezwykłej siły, gibkości i perfekcyjnej koordynacji ruchowej, ale także predyspozycji i umiejętności jeździeckich. Aby zobrazować potęgę i niesamowity poziom trudności tej dyscypliny, opisujemy kilka przykładowych figur obowiązujących w woltyżerce:

  • siad podstawowy polegający na utrzymaniu się w siadzie z rozłożonymi rękoma;
  • flaga polegająca na wystawieniu z pozycji klęczącej jednej ręki do przodu i przeciwległej nogi do tyłu;
  • młynek polegający na naprzemiennym przerzucaniu nóg nad głową konia;
  • pozycja stojąca z rozłożonymi rękoma na grzbiecie konia.

Pokaz woltyżerki atrakcyjną częścią eventu

Ze względu na konieczność współpracy ze stadniną koni i potrzebę zagospodarowania dosyć dużej przestrzeni, woltyżerka najlepiej sprawdzi się jako atrakcja na imprezę plenerową. Pokaz gimnastyki artystycznej na koniu to pomysł na efektowne widowisko, które bez wątpienia zachwyci publiczność. Organizując takie wydarzenie, warto zadbać również o nastrojową scenografię, kostiumy dla występujących artystów i klimatyczną muzykę w tle, by podkreślić niezwykły charakter eventu i pozytywnie wpłynąć na jego atmosferę. Pokaz woltyżerki w wykonaniu doświadczonych i utalentowanych akrobatów, realizujących fantastyczne układy składające się ze skomplikowanych figur, to gwarancja spektakularnego efektu w postaci niezapomnianych wrażeń.

Specjalizujemy się w organizacji pokazów, szczegółowo opracowując plan ich przebiegu od A do Z. Przykładamy wagę do jak najlepszej jakości, dbając o zaplecze techniczne i najwyższe standardy bezpieczeństwa. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas najważniejsza.