Na pewno byłeś kiedyś na imprezie, której scenografia i wystrój zapierały dech w piersiach. Gra świateł, dymiarki, pokazy z projektora, elementy wystroju wnętrza – to wszystko czynniki, które wpływają na nasz odbiór otoczenia. Ludzkie oko bardzo lubi estetyczne, dobrze dobrane kształty. Automatycznie w takich pomieszczeniach czujemy się znacznie lepiej. Tymbardziej jeśli ich stylistyka przypomina wrażenia, które spodziewamy się w danym miejscu odczuwać. Jeżeli więc idąc na firmową imprezę scenografia nas zaskoczy, możemy mieć praktycznie pewność, że wieczór będzie należał do tych udanych. W jaki sposób zadbać o scenografie i na co właściwie skupić uwagę? Istnieje kilka podstawowych czynników, którym powinniśmy się przyjrzeć. Zrobimy to w tym artykule, aby ułatwić Ci zadanie przy organizacji następnego firmowego eventu integracyjnego. Z naszymi poradami stworzysz klimat, który zapamięta każdy uczestnik i obserwator.

Szczegóły, szczególiki…

Wbrew pozorom najważniejsze są drobiazgi. To właśnie z nich zawsze składa się większy obraz. Właśnie jako obraz możemy traktować pomieszczenie, dla któego projektujemy scenogriafie. Ta pełni bowiem bardzo ważną rolę w odbieraniu przez człowieka czasu spędzanego w jej otoczeniu. Nieświadomie zwracamy uwagę na bardzo małe detale – każdy na zupełnie inne. Z tego właśnie powodu trzeba skupić się na tcyh elementach, o których inni często zapominają. Zacznijmy od głównej sceny. Z niej odbędą się wszystkie przemówienia, pokazy, z niej będzie grać muzyka. Oczy wszystkich gości zwrócą się tam w pierwszej kolejności. To centralny element, którego nie można pominąć. Scena powinna być na tyle obszerna, abyś swobodnie czuł się podczas wygłaszania mowy do swojego zespołu. Musi także bez problemu zmieścić to co powinno się na niej znaleźć, dlatego w tym wypadku nie warto oszczędzać. Następne są dekoracje sali i oświetlenie. To właśnie one budują klimat danego miejsca. Odpowiednio dobrana muzyka także pełni ważną funkcję i nie można pozostawić jej losowemu przypadkowi.

Pełen obraz

Tylko dopracowana i przemyślana scenografia wywoła porżadany efekt wow. Warto spędzić dłuższą chwilę czasu, aby wszystko dopięte było na ostatni guzik. Dodatkową motywacją powinien być także fakt, że każdy na imprezie robi zdjęcia, które publikuje w sieci. To bardzo dobry PR, jeżeli nie zapomnisz o tym, aby scenografia była dopracowana pod każdym kątem, niezależnie od kadru który obierze aparat.