Motoryzacja jest dziedziną, która przyciąga wokół siebie wielu zainteresowanych. Nic dziwnego, ta dziedzina ma w sobie dużo ciekawych a zarazem niebezpiecznych form spędzania wolnego czasu. Wyścigi, pokazy kaskaderskie, drifting czy właśnie monster trucki – każdy znajdzie coś dla siebie. W tym materiale opowiemy trochę o nietuzinkowych, niezwykłych pojazdach, obok których nie sposób przejść obojętnie. Monster trucki – duże głośne i ekscytujące. Potrafią wykonywać różne sztuczki pomimo swoich wielkich gabarytów. Zacznijmy jednak od początku i dowiedzmy się czegoś więcej o tych niesamowitych samochodach.

Czym nazywamy monster trucki?

Najprościej mówiąc, monster truck to konstrukcja wyglądem przypominająca samochód, tylko jest kilka razy większa. Specjalne zawieszenie, potężne koła i silnik o mocy 1000 koni mechanicznych. Większość z nich jest pomalowana na barwne kolory lub znaki, które mogą symbolizować siłę, odwagę czy moc. Samochody te są ogromne. Pewnie nie raz widzieliście filmiki, gdzie monster truck zgniata samochody, przejeżdża po nich. Bowiem jedno koło tej wielkim maszyny mierzy niecałe 2 metry! Mimo iż są to wielkie samochody, są bardzo szybkie i zwinne. Doświadczony kierowca potrafi jeździć na dwóch kołach, kręcić bączki, wykonuje przewrotki czy skacze z rampy. Jest to bardzo widowiskowe zdarzenie, które przyciąga do siebie wielu nowych obserwatorów.

Atrakcja na event – przejazd monster truckiem

Trzeba przyznać, że monster truck to nietypowy pojazd, którego nie można tak po prostu sobie kupić, by jeździć nim na co dzień. Ta wyjątkowość tego pojazdu sprawia, że tym bardziej chcemy spróbować czegoś nowego. Nie sposób opisać uczucia towarzyszącego panowaniu nad taką bestią, która miażdży przygotowane wraki samochodów niczym domki z kart – to po prostu trzeba przeżyć! Aby móc zrealizować marzenie o jeździe prawdziwym monster truckiem, musisz posiadać ważne prawo jazdy kategorii B, a co za tym idzie, wymagana jest również pełnoletność.

Zatem dzieci, nie będą mogły prowadzić samochody, natomiast zrobi to za nie doświadczony kierowa, który wyciśnie maksimum możliwości, aby ta jazda została zapamiętana do końca życia. A czy sama jazda jest bezpieczna? Oczywiście, że tak, o ile pamiętamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i poruszaniu się wyłącznie po wyznaczonym szlaku. Wszystkie informacje na bieżąco będziecie otrzymywali od siedzącego obok instruktora.

Taka atrakcja z pewnością wzbudzi wielkie zainteresowanie. Tym bardziej, że jest to przejazd niecodziennym autem. Nie trzeba bać się o swoje bezpieczeństwo, nad wszystkim będą panowali doświadczeni instruktorzy. Waszym zadaniem będzie zabrać ze sobą uśmiech na twarzy i dużo energii! To jak? Gotowi na przejażdżkę monster truckiem? Zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia dalszych informacji eventu. Oferujemy pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta. Nie zawiedziemy Państwa!