Zaskakujące emocje, adrenalina, rozrywka na naprawdę wysokim poziomie – to cechy idealnie zorganizowanej imprezy militarnej. Do tego mnóstwo zabawy i gier w terenie, które zachęcają do rywalizacji, angażują i integrują uczestników. Co będzie Ci potrzebne żeby przygotować taki event?

Przygotowanie imprezy w stylu militarnym

Taki event musi mieć naprawdę wojskowy charakter. Stare umundurowanie, hełmy, dekoracyjne bronie, opony, bunkry, w których można się chować i mnóstwo innych reliktów, tworzących niepowtarzalny styl, niczym wyjęty z prawdziwego poligonu lub filmu wojskowego. Musisz również postarać się o zorganizowanie siatki, która będzie oddzielała teren, dobrym pomysłem jest także drut kolczasty, który nada lekkiej grozy takim zabawom.

Rozgrywka na poligonie

Przed rozpoczęciem tej zabawy, dodającej adrenaliny i pełnej nieprzewidzianych zwrotów akcji warto wymyślić jej plan. Kilka gier, na które jest przeznaczona jakaś ilość czasu, i do których trzeba wykorzystać militarne narzędzia. Następnie ustalamy podział na drużyny dwie lub więcej, wszystko zależy od ilości osób, biorących udział w zabawie.

Potrzebny będzie też sędzia, czyli osoba pilnująca zasad i czasu. Żeby jeszcze bardziej oddać militarny i poligonowy klimat, można zorganizować taką zabawę w deszczowy dzień i na dwie lub trzy godziny przed zachodem słońca. Mrok, deszcz, kałuże i błoto doda grozy i zarazem spotęguje emocje płynące z zabaw.

Pomysły na rozgrywkę na poligonie

Możemy zorganizować taki ogrodowy paintball, wypożyczyć niezbędne elementy do gry z wypożyczalni i tym samym stworzyć świetną zabawę dla wszystkich. Kolejny pomysł to gra w wojnę, rzucanie dekoracyjnymi granatami, czy strzelanie z imitujących prawdziwą broń karabinów.

Żeby bardziej odczuć klimat wojskowy, warto cały teren rozgrywek „ozdobić” starą, zardzewiałą siatką, oponami, drutem kolczastym, rozbić małe namioty we wzór moro, po rozgrywkach rozpalić ognisko, czy nawet spać w plenerze. Pamiętajmy również o typowo militarnych potrawach, czyli kiełbasy z ogniska, pieczonki albo zupa grochowa.