Umiejętność funkcjonowania w grupie i nawiązywania w niej nici porozumienia to ważny czynnik warunkujący efektywną współpracę. Jest to szczególnie ważne dla wydajności przedsiębiorstwa. Organizując imprezę firmową, warto więc pomyśleć o zabawach team buildingowych, które zintegrują pracowników i wytworzą między nimi silne więzi partnerskie.

Co to jest team building i jakie jest jego znaczenie?

Team building to określenie wszelkiego rodzaju aktywności integracyjnych, których celem jest poprawienie relacji między członkami grupy i nauka współpracy. Team building ma istotne znaczenie w życiu firmy, pozytywnie wpływając na nastroje panujące w zespole oraz zwiększając jakość komunikacji i poziom motywacji do działania. Dzięki zabawom integracyjnym współpracownicy mają okazję określenia swoich mocnych i słabych stron, rozwoju umiejętności interpersonalnych i nauki funkcjonowania w grupie, w której każdy odpowiedzialny jest za inną część pracy, dążąc przy tym do wspólnego dobra. Poprzez kooperację w aktywnościach drużynowych uczestnicy uczą się definiować swoje role w społeczności, jaką tworzą z pozostałymi członkami firmy. Team building to także szansa na szlifowanie zdolności przywódczych i wyłonienie w ten sposób mocnych liderów, którzy poprowadzą zespół ku sukcesom.

Zabawy team buildingowe – propozycje

Istnieje wiele atrakcji, które wpisują się w kategorię gier i zabaw team buildingowych. Oto kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować, jeżeli planujesz firmową integrację:

  • gry typu „prawda czy wyzwanie” lub „dwie prawdy i kłamstwo”, dzięki którym pracownicy będą mogli lepiej się poznać, a przy okazji dobrze się bawić;
  • firmowe igrzyska sportowe lub turniej kulinarny;
  • wspólne rozwiązywanie zagadek, np. pod postacią próby ucieczki z escape roomu;
  • paintball, który nauczy pracowników współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji.

Jako agencja eventowa oferujemy pełen wachlarz atrakcji, z którego na pewno wybierzesz coś dla siebie i swojej firmy. Z chęcią zajmiemy się także przygotowaniem całego scenariusza wydarzenia. Gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie. Postaw na jakość i profesjonalizm i zadzwoń lub napisz do nas już dziś. Jesteśmy zwarci i gotowi do działania – czekamy tylko na Twój znak!