Co powiecie na nietypową atrakcję jaką jest stand up? Odpoczynek i relaks, zwłaszcza po ciężkim i pracowitym tygodniu jest niezwykle ważny. Pozwala na chwilę zapomnieć o zadaniach i obowiązkach. Niesamowitą zaletą tego widowiska, jest to, że trafia w gusta wielu osób! Każdy prowadzący ma swój schemat programu, przygotowany specjalnie na daną okazje, więc nie musimy martwić się o powtarzalność. Takie stand-upy wyróżniają nieoczekiwane zwroty akcji i improwizacyjne monologi z publicznością, przez co całe show staje się jeszcze bardziej niepowtarzalne!

Cel stand-upu – rozbawić publikę do łez

Stand-up inaczej zwane One Man Show ma jeden prosty cel. Rozbawić publikę do łez. Zwykle takie występy są spontaniczne, artysta wchodzi w polemikę z ludźmi. Kontakt z publicznością odgrywa tutaj dużą rolę i ułatwia komikowi pociągnąć dalej show. Jednym słowem, jest to kontrowersyjna sztuka, w której nie ma tematów tabu. Żeby bardziej przybliżyć wam na czym polega stand-up, możemy go trochę porównać do monologów znanego nam Andrzeja Piasecznego, który również opowiadał anegdoty o rodzinie i narzeczonej. Skąd zatem wykonawcy biorą pomysły na występy? Stand-uperzy bardzo często opowiadają historie z swojego życia. Czasem nieco koloryzują je, aby jeszcze bardziej podkręcić świetną atmosferę.

Stand-upy przybyły do nas ze Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie dwudziestego wieku. Były one dosyć popularną alternatywą na wieczorne rozrywki. Z czasem ten nurt zaczął interesować Polaków, aż nasi wykonawcy wzięli sprawy w swoje ręce i zapewnili nam również niesamowite występy. Z początku odważyli się na ten krok mężczyźni, później dołączyły do nich kobiety.

Dlaczego warto wybrać stand-up zamiast kabaretu? Stand-up to zupełnie inna bajka. Jest to niezwykła forma monologu powiązana z kontaktem z publicznością, czego kabaretom brakuje. Więc aby moc ocenić, czy na prawdę warto wybrać się na takie wydarzenie, warto zobaczyć to na własne oczy. Pomożemy Państwu zorganizować taki event. Zadbamy o wszystkie szczegóły, aby tego typu atrakcja przypadła do gustu każdemu!