Żywe rozmowy, trzaskający ogień z kominka, aromatyczna woń pieczystego na stole, miód pitny rozlany w kuflach i ciekawscy słuchacze zebrani przy sędziwym gawędziarzu, opowiadającym niestworzone historie, baśnie i legendy. Mniej więcej w taki sposób możemy wyobrażać sobie klimat średniowiecznej karczmy. Bez względu na to, czy jesteśmy pasjonatami tamtego okresu, czy też nie, miejsce takie z pewnością wywoła u nas raczej pozytywne emocje, poczucie bezpieczeństwa i przynależności. I słusznie, ponieważ karczmy stanowiły niegdyś centra spotkań oraz rozrywki, a strudzonym wędrowcom zapewniały odpoczynek po męczącej podróży. W ich wnętrzu rozgrywały się biesiady i święta, a bogaci i biedni spotykali się, by plotkować i prowadzić dysputy polityczne. Słowem, życie ówczesnych społeczeństw kwitło i nabierało kolorów właśnie tam.

Sceneria średniowiecznej karczmy idealnie nadaje się do wykorzystania jako tło sztuki teatralnej, planu filmowego, imprezy tematycznej, koncertu muzyki średniowiecznej lub muzyki ludowej. Jeśli planujesz event z wykorzystaniem tła średniowiecznej biesiady, firma Whatevent oferuje ci profesjonalną, organizacyjną oraz logistyczną pomoc. Pozostając w stałym kontakcie z najlepszymi scenografami, sprawimy, że twój event będzie jeszcze bardziej przekonujący, a wystrój wprawi gości w niemałe osłupienie!

Realistyczny wystrój

Pozytywne nastawienie gości i multum atrakcji do zaoferowania nie wystarczą, by event nabrał odpowiednich rumieńców. Nic tak nie wpływa na jakość wydarzenia jak pietyzm wykonania klimatycznej scenografii, która jest bijącym sercem każdej tematycznej imprezy. Przygotowanie dekoracji, kostiumów, czy rekwizytów do przedstawienia teatralnego, czy eventu tematycznego, rozgrywającego się we wnętrzu średniowiecznej oberży, wymaga rozsądnych nakładów pieniężnych, mnóstwa czasu oraz dobrze zorganizowanego zaplecza logistycznego. Jeśli jednak wizja mozolnych przygotowań cię przerasta, firma Whatevent, szybko, sprawnie i za rozsądną cenę zapewni ci wszystko czego potrzebujesz!

Na evencie, którego tłem jest średniowieczna tawerna, z pewnością nie może zabraknąć następujących elementów wystroju, dekoracji oraz rekwizytów:

● Drewnianego szynkwasu
● Drewnianych stołów, ław, krzeseł/pieńków do siedzenia
● Paleniska/kominka
● Drewnianych szafek, ścianki z oknem
● Drewnianych/glinianych kubków, talerzy, kufli i sztućców
● Kompletu świec i świeczników
● Sztucznych/prawdziwych poroży oraz skór zwierząt
● Uzbrojenia dekoracyjnego
● Przedmiotów codziennego użytku
● Średniowiecznych potraw i trunków

Oczywiście, powyższe przykłady to jedynie nasze propozycje. Wszystko zależy od twojej wizji, pomysłu na event oraz ilości gości, biorących udział w wydarzeniu.

Kostiumy i charakteryzacja

Na evencie, którego tłem jest oberża średniowieczna, nieodzowną częścią będą stroje i przebrania zachowane w klimatach charakterystycznych dla tego okresu historii. Nasza firma jest w stanie zagwarantować ci dostęp do wysokiej jakości kostiumów, wykonanych z wyjątkową dokładnością według realiów średniowiecznych. Aby zachować odpowiedni realizm, nasi partnerzy są w stanie zapewnić stroje użytku codziennego, charakterystyczne dla poszczególnych etapów okresu średniowiecza:

● Proste płaszcze w kształcie prostokąta (feldr) (X, XI, XII wiek)
● Stroje męskie i żeńskie, luźne i niedopasowane typu cotte i surcotte, habit franciszkański (XIII wiek)
● Stroje bardziej dopasowane do tułowia typu cottehardie i dublety, tuniki (połowa XIV wieku)
● Stroje obszerne typu houppelande i robe (koniec XIV wieku)
● Nogawice późne, spodnie, chaperony – dworskie nakrycia głowy (XV wiek)
● Ubiór bojowy – przeszywanice, dublety, tuniki herbowe, kaftany, rękawice (X-XV wiek)

i wiele innych przebrań.

Muzyka tematyczna i ludowa

Gospody w średniowieczu były odwiedzane przez bardów, trubadurów, czy wędrowne trupy muzyczne, które stanowiły często jedyny kontakt mieszkańców wsi, czy miasta z kulturą regionalną. Muzycy wprowadzali ożywienie do karczmy, zabawiając gości i dzieląc się opowieściami.

W zależności od wielkości i przeznaczenia eventu, dobrym pomysłem jest zagwarantowanie gościom klimatycznych dźwięków lutni, bębnów i fletów, typowych instrumentów dla okresu średniowiecza lub śpiewów zakonników (w stylu chorału gregoriańskiego). W tym celu możemy ci pomóc wynająć grupę muzyczną grającą muzykę ludową lub zapewnić gościom muzykę z nagrania.

Oświetlenie i nagłośnienie

W przypadku, gdy organizujesz większy event, sztukę teatralną lub kręcisz film, jesteśmy w stanie również zapewnić ci odpowiedni sprzęt oświetleniowy, taki jak:

● Wszechstronne reflektory z systemem CMY (tzw. Głowy)
● Oświetlenie LED
● Projektory multimedialne
● Lampy typu PAR
● Oświetlacze

a także sprzęt nagłaśniający, taki jak:

● Zestawy kolumn
● Subwoofery
● Wzmacniacze
● Zestawy nagłośnienia MIDI na eventy dla ok. 700 os.
● Nagłośnienie Meyer Melodie (dla małych teatrów)

oraz wiele innych propozycji, w zależności od twoich potrzeb.

Jeśli zainteresowała cię nasza oferta lub jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania, odezwij się do nas pod numerem 786 222 223 lub na nasz adres mailowy kontakt@whatevent.pl. Z firmą Whatevent poczujesz wyjątkowy klimat imprezy w stylu średniowiecznej biesiady, którą będziesz wspominać wraz z gośćmi przez długie lata!