Każdy czasami potrzebuje spokoju i wyciszenia. Są takie miejsca w Polsce, które oferują właśnie takie warunki, wraz z kontaktem z piękną przyrodą i zwierzętami. Można tutaj zorganizować wspaniały event firmowy lub piknik rodzinny, co na pewno przypadnie do gustu każdemu spragnionemu ciszy i braku wpływu czynników stresujących. Z myślą o wszystkich potrzebujących naładowania baterii, nasza agencja przygotowała specjalny event w Pszczyńskim Skansenie.

Atrakcje pszczyńskiego Skansenu

Skansen zwany jest także „Zagrodą Wsi Pszczyńskiej” i leży na szlaku Zabytków Architektury Drewnianej. Jego historia i drewniana konstrukcja sprawia, że jest jedną z cenniejszych perełek w tym regionie. Co prawda sama zagroda powstała dopiero w 1975 roku, to na jej dwóch hektarach powierzchni mieści się kilkanaście zabytków przeniesionych z okolic, które datowane są nawet na XIX wiek. Na spacer z przewodnikiem wybrać się tutaj można przez cały rok, co pozwoli na podziwianie tutejszych eksponatów w różnych sceneriach. Znajdziemy tutaj obiekty typowe dla Polskiej wsi
z ubiegłych lat, między innymi zabytkową szopę na siano, wozownię, stodołę czy też kuźnię. Ciekawą budowlą będzie także chałupa mieszkalna z 1831 roku oraz dwa młyny – wodny i z wiatrakiem. Jeżeli będzie to event w formie pikniku rodzinnego, dla dzieci zostaną zorganizowane warsztaty dotyczące zielarstwa lub pszczelarstwa. Możliwe jest także zorganizowanie zajęć plastycznych. W tym czasie dorośli mogą zostaną zaproszeni do altany idealnie przystosowanej do organizacji konferencji lub mini pokazu filmowego. Jest tam specjalnie wygospodarowane miejsce na rzutnik i sprzęt nagłaśniający. Można tam także urządzić małą biesiadę.

Spokój zawsze w cenie

Eventy typowo wypoczynkowe coraz częściej sprawdzają się w praktyce. Odpoczynek na świeżym powietrzu, w kręgu znajomych i z rodziną to coś, co scala grupę i niweluje aktualne, drobne konflikty. Nasza agencja eventowa tak dobierze dodatkową oprawę takiego eventu, aby spokój nie stał się nudny i nostalgiczny, tylko wręcz przeciwnie – pożyteczny i radosny. Takie spotkanie doskonale wpływa na budowanie i ocieplanie relacji, co z pewnością poskutkuje lepszą organizacją pracy, jak i jej jakością i efektywnością.