Pluszowe maskotki to bardzo popularna forma zaprezentowania reklamy firmy lub stworzenia atrakcji dla dzieci czy dorosłych. Ludzkie maskotki o pluszowym charakterze roznoszące ulotki reklamowe czy będące Maskotką firmową konkretnej firmy, to możliwość zwrócenia na siebie uwagi marek, które prezentują się na evencie.

Takie maskotki są interesującą formą wypełnienia eventu oraz zaprezentowania uczestnikom ruchomej żywej alternatywę do wykonywania ciekawych zdjęć z wydarzenia.

Dlaczego warto wprowadzić pluszowe maskotki na event?

Eventy dla dzieci przesycone są taką ilością atrakcji i maskotek pluszowych, więc to właśnie na nich można spotkać na evencie bardzo dużo. Często tymi pluszowymi maskotkami są postacie z bajek, które przyciągają uwagę dzieci, ponieważ mogą zobaczyć swoich ulubionych bohaterów w realnym, rzeczywistym świecie. Dla dorosłych takie maskotki mają zupełnie inne formy, często zdecydowanie bardziej oryginalne. Też mogą przybierać formę postaci z bajek, ale przeważnie są mniej oczywiste, jak na przykład postaci ciasteczkowego potwora, minionków, kota Garfielda, czy Króla Juliana i jego towarzysza z bajki Madagaskar.  Pluszowe maskotki mogą przybierać także formy dostosowane do danej działalności i być zwierzakiem czy postacią, która została specjalnie utworzona pod daną firmę. Event może być uzupełniony także o pluszową maskotkę, która prezentuje organizatorów eventu. Dobrym przykładem jest stworzenie maskotki oryginalnego misia, kredki, jednorożca, a nawet popularnego flaminga. Postaci na evencie mogą być oparte także o zawody. Postać w stroju budowlańca,  kosmetyczki, czy rajdowca to wybór maskotek dobranych do eventu.

Co mogą jeszcze wykonywać pluszowe maskotki na wydarzeniu?

Poza chodzącą reklamą, roznoszeniem ulotek, możliwością robienia sobie zdjęć z miękkimi postaciami, takie zabawne ludziki mogą tworzyć wspólne pokazy, na bazie układu tanecznego czy pokazywać jak korzystać z różnych atrakcji na evencie, na przykład skacząc na bungee, grając w grę zespołową na dmuchańcu, czy malując graffiti na ścianie z atrakcją  pod graffiti. Maskotki mogą być także prowadzącymi event,