Spragniony wrażeń, muzyki i dobrej zabawy? Daj się porwać do tańca w rytm największych hitów latynoskiej (i nie tylko) muzyki i wybierz zumbę na swój event!

Zumba – co to?

Zumba to rodzaj tanecznego treningu, który łączy w sobie ćwiczenia aerobowe i siłowe z krokami tanecznymi charakterystycznymi na przykład dla samby, salsy, reggaetonu czy tańca brzucha. Jest stosunkowo nowym „wynalazkiem”, ponieważ powstała w połowie lat 90. w Kolumbii. Mimo to cieszy się dużą popularnością i zrzesza liczne grupy pasjonatów latynoamerykańskich rytmów. Podstawowy program składa się najczęściej z rozgrzewki, właściwego treningu oraz jednej lub dwóch piosenek końcowych pozwalających na uspokojenie i rozciągnięcie mięśni. Taki typ treningu cardio to okazja do spalenia kalorii i poprawy kondycji oraz wydolności krążeniowo-oddechowej, ale zapewnia też szereg korzyści dla zdrowia psychicznego. Łagodzi stres i pobudza wytwarzanie endorfin, a zabawa w grupie wpływa na integrację oraz budowanie poczucia społeczności i wspólnoty.

Zumba – dla kogo?

Zumba fitness jest idealną propozycją dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, gdyż układy dostosowane do muzyki opierają się na sekwencjach niezbyt skomplikowanych ruchów. Nie trzeba być urodzonym tancerzem ani mieć specjalnego doświadczenia czy umiejętności, aby wziąć udział w zajęciach. W tym sporcie chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, a możliwość utraty zbędnych kilogramów przy regularnych ćwiczeniach to tylko dodatkowy atut. Ten rodzaj aktywności fizycznej nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych i przeznaczony jest dla każdego, a w zajęciach mogą brać udział i dorośli, i seniorzy, a ponadto prowadzona jest także zumba dla dzieci. Wraz z rozwojem zumby pojawiło się wiele jej wariantów, chociażby dla miłośników aktywności wodnych, którzy mogą skorzystać z oferty tego typu ćwiczeń prowadzonych na basenie.

Zumba – atrakcja na event

Jeżeli jesteś zainteresowany organizacją pokazu zumby na swoim wydarzeniu, odezwij się do nas. Porządnie zaplanowane atrakcje to recepta na sukces i zadowolenie uczestników, a Twoja satysfakcja jest naszym priorytetem. Pozwól nam zadbać o niepowtarzalną atmosferę w rytmie energicznych przebojów. Zapraszamy do kontaktu!