Eventy plenerowe mają to do siebie, że można na nich zorganizować wyjątkowe, wręcz ekstremalne atrakcje, które są niemożliwe do zorganizowania w wewnątrz pomieszczeń. To duża zaleta tego rodzaju wydarzeń. Ekstremalne atrakcje zawsze są bardzo ciekawe i dostarczają uczestnikom eventów sporo frajdy. Idealnym przykładem ekstremalnej atrakcji jest kula zorbingowa.

Czym jest kula zorbingowa?

Zabawa z kulą zorbingową polega na staczaniu się z góry, będąc w jej środku. Zorba to nadmuchana, sferyczna kula, do której można po prostu wejść. W środku uczestnik atrakcji jest przypięty specjalnymi pasami bezpieczeństwa, aby nie wypaść z kuli, a oprócz tego trzyma się za znajdujące się w środku uchwyty. Kula jest przezroczysta, a więc obserwatorzy dokładnie widzą osobę ze środka i jej reakcje.

Fenomenalna zabawa

Kula zorbingowa to ekstremalna atrakcja, która dostarcza wszystkim sporo emocji, a w szczególności osobie znajdującej się w środku kuli. Stacza się ona z góry na dół z dużą prędkością, obracając się na różne strony. Wrażenie można porównać mniej więcej z tym, które ma się podczas jazdy kolejką w wesołym miasteczku lub przy korzystaniu z innych obecnych tam urządzeń. Nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo, bo kule zorbingowe są w pełni bezpieczne, gdyż tworzy się je w oparciu o specjalne przepisy i w zgodzie z certyfikatami.

Czy kula zorbingowa jest kosztowna?

To ważne pytanie, bo każdy organizator przed przygotowaniem danej atrakcji ekstremalnej bierze pod uwagę koszty, jakie wygeneruje organizacja. W przypadku kuli zorbingowej koszty dotyczą przede wszystkim poboru prądu. Prąd jest bowiem niezbędny do działania kuli zorbingowej, gdyż musi być ona stale pompowana. W przypadku imprez plenerowych trzeba zaopatrzyć się w urządzenia prądotwórcze, aby zapewnić energię do pompowania kul. Tylko wtedy atrakcja będzie w ogóle mogła odbyć się na evencie. A naprawdę warto zainwestować środki w jej przygotowanie, ponieważ kula zorbigowa to jedna z najlepszych atrakcji eventowych, jeśli chodzi o dostarczanie emocji i rozrywki gościom. Jako agencja eventowa z doświadczenia wiemy, że to doskonały sposób na urozmaicenie każdej imprezy plenerowej.