Wyjazd w miejsce, którego nie dotknęła urbanizacja, oddalone od cywilizacji może być niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoli oderwać się od zgiełku i wyciszyć zestresowany umysł. Chciałbyś zorganizować taką wyprawę dla pracowników swojej firmy, ale niekoniecznie wiesz, jak się za to zabrać? To nie problem!

Wyjazd na odludzie, czyli dokąd?

Samo określenie „odludzie” może brzmieć jako nacechowane negatywnie i przywodzić na myśl miejsca, w których człowiek nigdy nie postawił swojej stopy lub takie, które z różnych przyczyn musiały zostać opuszczone lub wysiedlone. Nic bardziej mylnego! Choć faktycznie nazwa może każdemu kojarzyć się z czymś innym, dotyczy raczej po prostu lokacji pozbawionych dużych skupisk ludzi, a oferujących bliski kontakt z naturą. Do wyboru istnieje naprawdę wiele możliwości – od gospodarstw agroturystycznych i górskich schronisk poprzez leśne chatki aż po biwak nad jeziorem. Wszystko jest wyłącznie kwestią preferencji i aktywności, których chciałoby się podjąć.

Odludzie – atrakcje

Wahasz się, czy w trakcie takiego wyjazdu w ogóle byłoby coś ciekawego do zrobienia? Błąd! Każde ze wspomnianych miejsc gwarantuje niepowtarzalne atrakcje i mnóstwo wyjątkowych przeżyć. Pobyt na wsi to chociażby okazja do zapoznania się z rytmem dnia pracy w gospodarstwie i spróbowania lokalnej kuchni. Wizyta w górach to czas na motywujące piesze wędrówki i odkrycie regionalnych legend. Głębia lasu skrywa wiele tajemnic – może uda się je poznać w trakcie rowerowej wycieczki? Spływy kajakowe czy wszelkiego rodzaju gry terenowe to świetny pomysł na urozmaicenie biwaku. Każda aktywność wiążąca się z kontaktem z dziką przyrodą to idealne rozwiązanie na tego typu wyjazd.

Wyjazd na odludzie – korzyści

Głównym celem wyjazdu na odludzie jest integracja, zacieśnianie więzi i budowanie zaufania oraz rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, czego dokonuje się dzięki współpracy i pomaganiu sobie w trudnych, niecodziennych warunkach. To także pewnego rodzaju lekcja radzenia sobie ze stresem, nauka odpowiedzialności i podejmowania decyzji. Wyprawa nie ma mieć jednak rygorystycznej szkoły przetrwania, a być okazją do tworzenia pięknych wspomnień. Nie czekaj dłużej i skontaktuj się z nami, a razem na pewno uda nam się ułożyć satysfakcjonujący plan integracyjnego wyjazdu dla Twojej firmy.