Zima daje nam wiele możliwości na zorganizowanie fantastycznego eventu. Warunki atmosferyczne mają tu jednak kluczowe znaczenie. Dobrą wiadomością jest fakt, że istnieją takie dyscypliny sportów zimowych, które można uprawiać bez względu na pogodę. Jednym z nich jest łyżwiarstwo. Wcale nie trzeba umieć dobrze jeździć na łyżwach, aby – niezależnie od wieku – wyśmienicie bawić się na lodowisku. Poniżej opiszę dwa sposoby na zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej wykorzystując do tego celu właśnie lodowisko.

Impreza na lodowisku zewnętrznym

Impreza outdoorowa w zimę to nieskończone możliwości wyboru atrakcji. Większość zewnętrznych lodowisk wyposażone jest w specjalny sprzęt pozwalający na utrzymywanie nienagannej tafli lodu nawet w temperaturze +10 stopni Celsjusza. O łyżwy również nie trzeba się martwić – na czas eventu wypożyczalnia będzie do dyspozycji wszystkich uczestników imprezy.  Event zwykle zaczyna się od powitania uczestników i krótkiego kursu jazdy na łyżwach. Dla jednych będzie to przypomnienie czasów dzieciństwa, gdzie zimową porą czas spędzali głownie na lodowisku, dla innych – zupełnie nowe doświadczenie. Po rozgrzewce przyjdzie czas na dobór w grupy i rozdanie zadań, które będzie trzeba wykonać zespołowo aby zdobyć jak największą ilość punktów. Konkurencje będą tak dobrane, aby każdy był w stanie im sprostać – niezależnie od łyżwiarskiego stażu.  Po zejściu z tafli na wszystkich będzie czekać kufel grzańca i przeniesienie imprezy do hotelu lub wynajętej Sali, gdzie przyjdzie czas na podsumowanie wyników i ogłoszenie zwycięzców.  Dalszy ciąg zabawy może być prowadzony jako impreza tematyczna.

Integracja na krytym lodowisku

Kryte lodowisko często pozwala na całoroczne korzystanie z obiektu. Technika pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury niezależnie od pory roku. Organizując tego typu integrację, podobnie, jak na wyżej opisanej imprezie outdoorowej – na wstępie animator wprowadzi wszystkich w tajniki jazdy na łyżwach. Aby ubarwić zabawę – można wykorzystać elementy kostiumów, maski i różne rekwizyty. Tutaj znów dzieli się grupę na drużyny i zaczyna się rywalizacja. Kryte lodowisko daje nam możliwość korzystania z cateringu tuż przy tafli, a także często możliwość poprowadzenia reszty imprezy na obiekcie, bez potrzeby wynajmu innego miejsca do tego celu. Korzystając z przebrań rozdanych na tafli, impreza może przerodzić się w swego rodzaju bal maskowy, gwarantując dobrą zabawę.

Wynajem obiektu i animatorów

Aby udźwignąć logistyczny ciężar imprezy warto wynająć agencję eventową, która wszystkim się zajmie, podczas gdy ty będziesz się świetnie bawić. To doskonałe rozwiązanie pozwalające zintegrować się wszystkim uczestnikom, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Dodatkowo odpowiedzialność za bezpieczeństwo, chronologię, obsługę i animatorów spoczywać będzie na barkach agencji.