Impreza tematyczna – Lovecraft Party

Howard Phillips Lovecraft, amerykański pisarz krótkich opowieści z gatunku horroru, żyjący na przełomie XIX i XX wieku, odcisnął trwałe piętno zarówno w świecie współczesnej literatury grozy, jak i popkultury. Mimo że jego twórczość została rozpowszechniona niespełna 30 lat temu, z łatwością zdołała ona podbić serca fanów gatunku, a postać samego Lovecrafta urosła do rangi niemalże kultowej.

Dzisiaj, jesteśmy świadkiem popularyzacji jego stylu w wielu dziedzinach kultury popularnej, takich jak film, muzyka, gry video, czy komiksy. Ponadto, co roku, adaptacje jego dzieł promują na całym świecie festiwale filmowe i konwenty popkulturowe, takie jak “NecronomiCon”. Jego pióro odcisnęło swoje piętno również w kulturze wysokiej, czego dowodem jest choćby ostatnio wydana sztuka teatralna Michała Borczucha pt. “Zew Cthulhu”, grana w Nowym Teatrze w Warszawie.

Można zatem śmiało stwierdzić, że Lovecraft zaszczepił swoje wpływy w każdej dziedzinie kultury. Dodatkowo, motyw przewodni jego opowiadań, skupiający się na “strachu przed nieznanym”, odwołuje się praktycznie do każdego aspektu naszego życia, przez co można nazwać jego styl ponadczasowym.

W Polsce, grono jego fanów z roku na rok się poszerza, przez co popularne stało się organizowanie imprez w charakterystycznym stylu Lovecrafta. Pomysłów na wykorzystanie jego unikalnego uniwersum, pełnego starożytnej grozy, niewytłumaczalnych zjawisk, kosmicznych akcentów i Wielkich Przedwiecznych, stawia pod znakiem zapytania organizację, przygotowanie kostiumów oraz kwestię logistyczną takiego wydarzenia. Co więcej, sam pisarz był przeciwny ukazywaniu antagonistów w jego opowiadaniach w sposób wyraźny i oczywisty. Jak więc wykreować klimat grozy na imprezie w stylu Lovecrafta, pozostając wiernym założeniom jego uniwersum? Firma Whatevent, pomoże ci w organizacji takiego eventu, zarówno od strony logistycznej, jak i przygotowania dekoracji, przebrań, czy atrakcji.

Target imprezy

Świat przedstawiony w opowiadaniach Lovecrafta jest światem brutalnym, przerażającym i na pierwszy rzut oka, trudno dopatrzeć się w nim wartości edukacyjnych. Dlatego też, rozsądnym by było, gdyby impreza była przeznaczona dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Poza tym, założeniem imprezy tematycznej jest zaproszenie takich gości, którzy albo są fanami danego świata albo przynajmniej rozumieją panujący w nim charakter. Decyzja o organizacji eventu Lovecraftowskiego dla dzieci albo osób nieobeznanych w temacie, mogłaby się nieco mijać z takim celem.

Wykorzystanie imprezy

Jeśli masz problem z podpięciem imprezy pod odpowiednią okazję, nasza firma jest w stanie doradzić ci również i w tej kwestii. Przykładowo, impreza zrzeszająca fanów Lovecrafta idealnie sprawdziłaby się jako event tematyczny (np z okazji urodzin pisarza, czy wydania jego dzieł), prezent urodzinowy dla fana gatunku, impreza Halloween, impreza z opowieściami grozy, czy amatorskie przedstawienie teatralne.

Dekoracje, przebrania i charakteryzacja

Świat przedstawiony przez Lovecrafta jest światem bardzo niejednoznacznym, głównie pozostającym w sferze wyobraźni, dlatego przez dekady, twórcom filmowym, muzycznym i gier video, trudno było przenieść jego elementy do świata popkultury. Nasza firma jest jednak w stanie sprostać i tym trudnościom w sposób profesjonalny i rzetelny. Pozostając w kontakcie ze znawcami gatunku opowieści Lovecrafta, zapewniamy, że przygotowany przez nas event, będzie wierny klimatowi dzieł pisarza. Gwarantujemy pomoc w przygotowaniu nieodzownych elementów imprezy Lovecraftowskiej, takich jak:

Dekoracji:

● Makiet architektury w stylu gotyckim, wiktoriańskim, edwardiańskim, czy amerykańskiego “wieku pozłacanego” (latarnie, okiennice, fragmenty budynków, wieże itp. – głównie do większych eventów)
● Przedmiotów codziennego użytku, uzbrojenia, czy przedmiotów z epoki oraz przedmiotów papierniczych (zastawy, sztućce, świeczniki, lampy oliwne, zwierciadła, szkatułki, gramofony, atrapy broni palnej, dzienniki, listy itp.)
● Atrybutów okultystycznych (atrapy ksiąg, świece, specjalnie postarzane zwoje, magiczne kamienie, świecące w ciemności kryształy, figurki gliniane i z masy papierowej z podobiznami Wielkich Przedwiecznych, różnokolorowa kreda do rysowania, atrapy noży, kielichy, kufle, naczynia)
● Elementów o typowo egipskim charakterze, będącym częścią klimatu Lovecrafta (posążki bogów, papirusy z hieroglifami, gliniane tabliczki, zestawy amatorskiego archeologa, szkła powiększające itp.)

Przebrań i charakteryzacji:

● Stroje z epoki wiktoriańskiej męskie i żeńskie
● Szaty kultystów Cthulhu z maskami
● Charakteryzacja i kostiumy ghouli, zombie, zjaw i duchów
● Stroje typowe dla klimatu starożytnego Egiptu
● Przebranie Cthulhu
● Przebrania ryboludzi z Innsmouth

Oraz wiele innych pomysłów, w zależności od twojej własnej wizji eventu. Ostatecznie, wiele zależy od tego, czy planujesz imprezę polegającą na odgrywaniu ról i wczuwaniu się w świat Lovecrafta, czy event z elementami bardziej komicznymi dla mniej zobowiązującej imprezy.

Atrakcje

Nasza firma oferuje pomoc przy organizacji gier, zabaw, quizów i innych atrakcji, które urozmaicą twoją imprezę i pozwolą twoim gościom lepiej się wczuć w ten przerażający i dystopijny świat. Oferujemy moc klimatycznych gier takich jak:

● Gry polegające na odgrywaniu ról i rozwiązywaniu zagadek ze świata Lovecrafta
● Zabawy archeologiczne
● Quizy ze znajomości dzieł pisarza
● Zabawa w “przyzwanie” Wielkich Przedwiecznych
● Gry detektywistyczne i logiczne
● Wspólne czytanie dzieł Lovecrafta i wymyślanie własnych historii
● Gry terenowe

Wiele z tych gier i zabaw zależy w dużej mierze od dystansu uczestników imprezy do tego typu atrakcji. Warto jest zatem najpierw ustalić z gośćmi tę kwestię, aby uniknąć nieporozumień.

Jeśli zainteresowały cię nasze propozycje organizacji eventu Lovecraftowskiego oraz oferta, zapraszamy do kontaktu pod numerem 786 222 223 lub na nasz adres mailowy kontakt@whatevent.pl.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE