Peru to niezwykle barwny kraj, powalająca natura, inkaskie ruiny, wszechobecny folklor na ulicach, można tam spędzić długie miesiące i ciągle czuć niedosyt. Kraj ten jest najchętniej odwiedzanym spośród innych państw Ameryki Południowej. Miejsce bogate jest w wyjątkowe zabytki, nieprawdopodobną historię i szalenie ciekawą kulturę, które zaskakuje ilością kolorów, doskonałym jedzeniem i wspaniałymi ludźmi. Peruwiańskie wybrzeże jest bardzo ubogie w dziką roślinność. To jeden z najsuchszych obszarów na świecie, dlatego roślinność koncentruje się jedynie przy rzekach uchodzących do Pacyfiku. Jesteście zainteresowani dalszą historią i obiektami tego kraju? Zapraszamy do czytania!

Co warto zobaczyć w Peru?

Zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia jest Machu Picchu. Podobno są to najpiękniejsze ruiny świata. Jest to niezwykle miejsce, w którym możecie poczuć się jak mieszkańcy tajemniczego miasta Inków. Kolejną pozostałością po tym plemieniu jest Ollantaytambo. Inkaska forteca, pomiędzy malowniczym terenem górskim, otoczona trasami. Mury zbudowane zostały z różnej wielkości kamieni, tworząc niejako swego rodzaju układankę, z idealnie dopasowanymi częściami, bez użycia zaprawy. Dla miłośników górskich wędrówek i natury, polecamy miejsce zwanym Kanion Colca, czyli słynna kraina kondorów. Jest to najgłębszy kanion na Ziemi. To tylko kilka z najbardziej znanych miejsc w Peru. Jak sami widzicie, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wszystko zależy od Waszych preferencji i celu wycieczki.

Mamy dla Was kilka podpunktów, które są dla nas numerem jeden, aby zdecydować się na podróż właśnie do Peru:

  1. Puszcza Amazońska
  2. Miasto wulkanów
  3. Mini miasto na pustyni czyli oaza w Huacachina
  4. Stolica Peru – Lima
  5. Góra Siedmiu Kolorów – Vinicunca ( ta góra na prawdę ma siedem kolorów!)

Mamy nadzieje, że powyższy artykuł zainspirował ( lub zainspiruje) Was do wycieczki do Peru. To niezwykły kraj, w którym zobaczycie cały wachlarz krajobrazów. Od dżungli przez góry po pustynie. Kraj ten wydaje się bardzo egzotyczny i niebezpieczny, jednak nie jest on taki straszny, jak go piszą. Wielu turystów wróciło z takich wycieczek całych i zdrowych. Nie ma o co się martwić. Przed wyjazdem omówimy razem z Państwem wszystkie najważniejsze cele podróży i zasady bezpieczeństwa. Cała wycieczka będzie odpowiednio dopasowana do Waszych preferencji. Nie ma co się martwić o szczegóły, po to macie nas! Jesteście zainteresowani? Zapraszamy do kontaktu przez numer telefonu bądź drogą mailową. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta. Do usłyszenia!