Bardzo popularną i atrakcyjną formą spędzania czasu stały się ostatnio większe lub mniejsze miasta. Historia tych miejsc, często jest bardzo zaskakująca, a przedstawiona w odpowiedni sposób z łatwością i przyjemnością zostaje zapamiętywana. Nasza firma organizuje również tego typu wycieczki krajoznawcze, jednakże zawsze z wykorzystaniem elementów budowania dobrych relacji w zespole. Jedną z miejscowości, którą szczególnie polecamy na taki wypad, jest Bielsko – Biała.

Bielsko – Biała historycznie wspaniała

Miasto to powstało w… 1951 roku! Jak to możliwe więc, że charakteryzuje się średniowiecznym układem ulic? Wszystko za sprawą połączenia dwóch miejscowości – powstałego w XIV wieku Bielska oraz szesnastowiecznej Białej. Każde z nich osobno należało do różnych województw – Śląskiego i Małopolskiego, finalnie pozostając w tym pierwszym. Tak więc krótka historia połączonego miasta, korzysta z dwóch odrębnych historii różnych miejsc. I tak dzięki temu podziwiać tam możemy ślady kultury niemieckiej, polskiej i żydowskiej. Gdyby tego było mało, teren ten należy do grupy szczęśliwców, która nie ucierpiała w wyniku działań wojennych. Stąd tak wielkie zróżnicowanie architektoniczne – od neogotyku po czasy secesyjne. Idąc tropem zabytków, najstarszym, bo pochodzącym z XII wieku, jest gród obronny wraz z charakterystyczną pierścieniową osadą produkcyjną. Nieco młodsze, bo powstałe wiek później jest dzisiejsze Stare Miasto, graniczące z dzielnicą niegdyś ewangelicką – Syjon – powstałą w 1781 roku. W dzisiejszych czasach plac centralny nazwany jest imieniem Marcina Lutra. Wizytówką Starego Miasta jest zamek książąt Sułkowskich powstały w XIV wieku. Dziś mieści się tam muzeum wraz z wspaniałą wystawą archeologiczną przedstawiającą dzieje zamkowych polichromii, murów i tynków na przestrzeni wieków. Początkową był on bowiem obronną warownią, później został przekształcony w szlachecką rezydencję. Naszej uwadze nie może też uciec zabytkowy Ratusz z pięćdziesięciodwumetrową wieżą zegarową, stojący na Placu Ratuszowym. Miasto to kryje w sobie jeszcze wiele ciekawostek, o których na pewno wspomni nasz wykwalifikowany przewodnik.

Doskonała firmowa wycieczka

Tak, właśnie! Wycieczka do tak ciekawego miasta musi być wspaniała. Wybierając naszą agencję do jej organizacji, możecie być pewni najlepszej jakości i pełnego zaangażowania naszych przewodników i animatorów, aby wyprawa ta była jak najbardziej owocna dla każdego jej uczestnika. Bo najważniejsze to wspaniałe wspomnienia, a także zregenerowanie pokładów energii i dobrego humoru, które z naszą pomocą wasza firma ma zagwarantowane.