Asterix i Obelix to postacie uwielbiane i darzone wielką sympatią przez widzów. Masz ochotę wcielić się w rolę bezpośredniego i zabawnego Obelix’a? A może wolisz zostać mistrzem ciętej riposty i kreatywnych pomysłów, jak Asterix? Nic nie stoi na przeszkodzie!

Wystarczy że zorganizujesz odjazdowy event w stylu Asterix’a i Obelix’a, przywdziejesz odpowiedni strój i zaprosisz gości. Jak zaplanować taką imprezę? Za chwilę dowiesz się wszystkiego.

Pożycz stroje od Galów

Taki film, jak: „Asterix i Obelix misja Kleopatra” z całą pewnością znają wszyscy. Pełno w nim nieprzewidzianych zwrotów akcji, przedniego humoru i dobrej rozrywki. Jeżeli chcesz zorganizować imprezę w stylu tych Galów, możesz zaczerpnąć pomysły właśnie z tej ekranizacji.

Strój Obelix’a i Asterix’a, Kleopatry, Panoramix’a, piesek znajomych w roli Idefix’a i goście przebrani za starożytnych Egipcjan budujących piramidy, czy Rzymian biorących udział w Olimpiadzie. Do tego oczywiście muzyka z filmu, przećwiczony lub zupełnie improwizowany układ taneczny oraz smaczne dania.

Scenografia imprezy w stylu Asterix’a i Obelix’a

Zanim rozpoczniemy event musimy zając się ozdobami i scenografią. Przydadzą się:

  • wielki kociołek do przygotowania napoju magicznego,
  • sztuczne skóry zwierzęce,
  • świece i lampy naftowe,
  • gliniane naczynia,
  • klepsydry,
  • namioty i drewniane ławy,
  • ognisko lub grill – jeśli impreza będzie również na zewnątrz.

Teraz czas na dobre dania. Tutaj królują przede wszystkim zupy rozgrzewające z rozmaitymi przyprawami i ziołami, kawałki pieczonego na ognisku lub w piekarniku mięsa oraz dużo wina. W roli magicznego napoju może nam posłużyć kompot malinowy, woda z sokiem wiśniowym albo drinki.

Zabawy i atrakcje

Pierwszą zabawą może być przyrządzenie magicznego napoju i zorganizowanie mini olimpiady. Podzielmy drużynę tak, by w jednej grupie znajdowali się Galowie, a w drugiej rzymianie i urządźmy mały turniej.

Drugą atrakcją niech będzie projektowanie piramid i ogrodu oraz wizyta u pięknej Kleopatry. Kolejna zabawa to odegranie mini przedstawienia, może nam w tym pomóc wydrukowanie scenariusza filmowego i odgrywanie ról.