Stoisko z hydrografiką, czyli jak stworzyć obraz w wodzie?

2021-11-07T20:48:53+01:0025 listopada 2021|Agencja Eventowa, Atrakcje|

Jest to zupełnie nowa aktywność. Polega na tworzeniu obrazów w warunkach wodnych. Świat poznał już techniki malowania na betonie, drewnie, płótnie, skórze… W związku z tym, że technologie idą do przodu, przedstawiamy Państwu opcję stworzenia malunku na h2O! Nie słyszeliście nigdy o czymś takim? Już spieszymy z charakterystyką!

Na czym polega hydrografika?

Ebru to tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzanych pędzelkami i patyczkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją. Są one zarówno dziełem przypadku, jak i świadomym zabiegiem artysty. W ich wyniku może powstać piękna grafika na płótnie. Dzięki wielobarwności wody, są one w stanie stworzyć piękne mandale i kształty!

Na jakich eventach powinno się pojawić?

  1. związanych ze sztuką i plastyką – ponieważ jest to technika nieznana na gruncie polskim, przez to będzie stanowiła niebanalną atrakcję!
  2. urodzinach dzieci – które są skłonne tworzyć bardziej abstrakcyjne malunki, niż realistyczne,
  3. technologicznych – ponieważ ten typ tworzenia dotyczy ciekawej techniki oraz narzędzi służących do tworzenia.

Skąd pochodzi taka tradycja malowania?

Przywędrowała prosto z Turcji i nosi nazwę Ebru. Głównie przedstawiają obrazy abstrakcyjne, nieskoncentrowane na realizm czy symetrię. Artysta nie jest w stanie w pełni kontrolować tego, co tworzy, ale dzięki temu jego dzieło ma szanse stać się bardziej ciekawym, nieprzewidywalnym i atrakcyjnym. To, co jest hojnie wykorzystywane to mnogość kolorów. Z pewnością nie są to dwa lub trzy, ale cała gama kolorystyczna.

Jeśli ciekawi Was, jak wyglądają i powstają obrazy wodne, polecamy waszej uwadze usługi naszej firmy. Nie tylko organizujemy eventy, ale także zapewniamy różnorakie atrakcje i aktywności. Jedną z nich, jest ta przedstawiona powyżej. Jeśli w związku z tym, macie do nas jakieś pytania, nie wahajcie się, tylko śmiało do nas dzwońcie albo piszcie, a odpowiemy na nie malowniczo!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE