Wyjazd do Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdroju, czyli odrobina horroru jeszcze nikomu nie zaszkodziła

2021-11-07T19:28:25+01:0012 listopada 2021|Agencja Eventowa, Wyjazdy firmowe|

Brzmi nieco przerażająco, ale w istocie jest to miejsce, które gra rolę świadka historii. Mieści czaszki Polaków, jak i Tatarów czy Szwedów, chłopów i osób wysoko postawionych, którzy zginęli albo z powodu chorób zakaźnych, albo w wojnach, czy nawet niefortunnych wypadkach. Jest to na pozór zwykła kaplica, okraszona zielenią wokół. A jednak jej wnętrze jest zupełnie niebanalne. Serdecznie polecamy przeczytać do końca, jeśli szukacie ciekawych miejsc na wyjazdy firmowe, ze znajomymi czy bliskimi!

Dlaczego czasem odczuwamy chęć, aby się minimalnie zaniepokoić jakimś thrillerem?

Jest to związane z ludzką biologią. Człowiek od lat musiał stawiać czoła sytuacjom stresogennym, niebezpiecznym i trudnym. Przez co naturalnie wbudowała się w niego konieczność rywalizacji, walki o przetrwanie, a nawet chęć minimalnego poczucia dyskomfortu. Dzisiaj realizuje się to głównie dzięki filmom grozy, ponieważ nie ma potrzeby pojedynkować się na śmierć i życie. Oprócz jednak filmu są pewne miejsca, które mogą przywoływać na myśl grozę minionych lat. Jednym z nich jest Kaplica Czaszek w Kudowie.

Jak wygląda Kaplica czaszek?

Każdy jej fragment jest… czaszką. Są one ustawione jedna koło drugiej i są ich tysiące! Pochodzi z XVIII wieku i zbudował ją jeden kapłan czeski. Pewnego razu odkrył on kości i czaszki znajdujące się płytko pod ziemią. Gdy zaczął kopać, odkrył… całe składowisko szczątków ludzkich. Prawdopodobnie były to ofiary wojny trzydziestoletniej. Wraz z miejscowym grabarzem postanowił wydobyć wszystkie szczątki, wybielić je i zakonserwować, a także wybudować kaplicę, aby mogły spokojnie „spocząć”. Brzmi, jak scenariusz dobrego filmu, prawda?

Dlaczego warto wyjeżdżać ze współpracownikami do miejsc historycznych?

  1. Daje to asumpt do rozmów
  2. Wspólnie się edukujecie
  3. Poszerzacie horyzonty
  4. Odpoczywacie od pracy

Jeśli zainteresowało Was to nietypowe miejsce i jesteście poszukiwaczami przygód, koniecznie skontaktujcie się z naszą firmą. Zajmujemy się organizacją wyjazdów firmowych od lat, dzięki czemu wszystko jest zawsze dopięte na ostatni guzik. Zapraszamy do kontaktu!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE