Słowo „Zdrój” w nazwie zawsze sugeruje, że dana miejscowość jest miejscem szczególnym. Jej wyjątkowość to właściwości uzdrowiskowe panującego tam klimatu i dobrodziejstw tamtejszej przyrody na czele z wodami mineralnymi naturalnie bogatymi w różne składniki odżywcze. Nasza agencja jest specjalistą w dziedzinie organizacji wycieczek integracyjnych właśnie do takich miejsc. Dziś na naszym celowniku staje propozycja wyprawy do Wysowej Zdrój.

Dlaczego warto się tu wybrać?

Wysowa – Zdrój otoczona jest z trzech stron górami. Do tego malownicze pasma leśne oraz rzeka Ropa sprawiają, że panuje tu nadzwyczajnie prozdrowotny klimat. Wody uzdrowiskowe jakie tu występują bogate są w szczawy wodorowęglanowo – chlorkowo – sodowe, które mają pozytywny wpływ na ludzki organizm. Jak się okazuje – nie tylko na ludzki – często zobaczyć tutaj można stada krów, których nie sposób odpędzić od źródeł Wysowianki. Wysowa ze swej leczniczej natury słynęła już w XVIII wieku, jednakże uzdrowisko powstało tutaj dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Jak dużą część zabytków w Polsce wojna niestety również zniszczyła mury uzdrowiska. „Wskrzeszone” zostało dopiero po 1959 roku. Lecznicze działanie prowadzone jest tu w zakresie między innymi chorób układu trawiennego, dróg oddechowych, układu moczowego i kostno–stawowego. Są tu prowadzone takie zabiegi jak masaże, hydroterapia, balneoterapia i leczenie światłem. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest jaskinia solna. Mikroklimat bogaty w jod, brom, magnez i wapń m korzystny wpływ na układ oddechowy i ogólne samopoczucie. Dodatkową atrakcją będzie wyprawa na Ostry Wierch, która umożliwi podziwianie pięknej panoramy Beskidu Niskiego. Znajdzie się tutaj również coś dla pasjonatów zabytków. Można podążyć śladem pielgrzymek prawosławnych na Górę Jawor, prowadzącej do kaplicy Matki Bożej Jaworskiej z cudownym, uzdrawiającym jeziorkiem lub drogą Ojca Świętego Jana Pawła II.

Integracyjna moc Wysowej

Malownicza i spokojna Wysowa to wymarzone miejsce na aktywny odpoczynek. Z dala od wielkich kurortów pozwala się wyciszyć, a jednocześnie jest doskonałym miejscem na zorganizowanie pobytu integracyjnego. Już nasza w tym głowa, aby wszyscy powrócili z tej wycieczki zrelaksowani, a przede wszystkim bogatsi o wspaniałe doświadczenia i zaangażowani w dalsze budowanie pozytywnych relacji w zespole. Dołożymy wszelkich starań, aby właśnie taki był efekt tej malowniczej wyprawy.