Jeśli planujesz kilkudniowe szkolenie, czy warsztaty dla swoich pracowników, możesz zapewnić im niesamowitą przygodę połączoną z integracją. Wszystko w wielkim stylu w historii niczym z kryminału Bondy, Mroza, czy Puzyńskiej.

Uczestnicy zbierają się na zaplanowanej konferencji, gdzie przemówienie, czy też wykład ma wygłosić prezes firmy albo specjalnie na tę okazję zaproszony gość. Zaraz po rozpoczęciu spotkania na korytarzu słychać strzały, a do sali konferencyjnej wpada trzech zamaskowanych bandziorów i porywa prezesa, czy też tego gościa specjalnego. I tu rozpoczyna się cała zabawa…

Cała sytuacja okazuje się tylko wstępem do swoistej przygody kryminalnej dla wszystkich zebranych. Następuje podzielenie uczestników na mniejsze grupy, rozdzielenie ról, wskazówek i rozpoczyna się misja poszukiwawcza. Cała gra zdaje się być połączeniem questingu, zabawy terenowej z elementami escape roomu.

Jak to się potoczy dalej?

Każda z grup dostaje kopertę z pierwszą wskazówką. Uczestnicy będą się przemieszczać po mieście w poszukiwaniu kolejnych poszlak, czy osób zamieszanych w całą sytuację. Po drodze czekają ich liczne zadania, zagadki i wyzwania. Tajne hasła, poukrywane drzwi, klucze, koperty i tajni agenci porozsiewani po mieście to tylko niektóre z atrakcji w drodze do celu gry.

Każdy zespół musi współpracować ze sobą na każdym etapie przygody żeby dotrzeć do rozwiązania całej zagadki. Podczas gry gracze mogą się pogubić ze wskazówkami i utknąć w jakimś momencie zabawy. Gdyby doszło do takiej sytuacji, z pomocą przychodzi telefon do mistrza gry, który w zamian za cenną wskazówkę ujmie trochę punktów z puli drużyny. Ktoś bowiem cały czas czuwa nad przebiegiem całej gry.

Co daje taka zabawa?

Organizacja takiego wydarzenia podczas wyjazdu firmowego, czy konferencji daje przede wszystkim mnóstwo rozluźnienia, dobrej zabawy oraz integruje zespół w najlepszy możliwy sposób. Nie wspomnę o tym, że poprawia komunikację, pomysłowość, czy umiejętność rozwiązywania problemów.

Zapełnienie czasu taką aktywnością doskonale urozmaici z założenia nudny wyjazd szkoleniowy i będzie atrakcyjną alternatywą dla staromodnego zwiedzania czy nieciekawej próby integracji pracowników. Doświadczona kryminalna przeszkoda z prezesem w głównej roli pozostawi mnóstwo wspaniałych wspomnień i ociepli relacje w firmie.