Wakacyjna atmosfera sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Organizacja wydarzenia plenerowego na atrakcyjnej przestrzeni z dostępem do czystego zbiornika wodnego to świetna okazja, by zapewnić uczestnikom ekscytującą aktywność w postaci snorkelingu. Dowiedz się, czego potrzeba do nurkowania z rurką oraz jak niesamowite doświadczenia potrafi dostarczyć ta atrakcja.

Snorkeling – na czym to polega?

Snorkeling określany jest formą nurkowania, mimo że ogranicza się do zanurzenia głowy lub samej twarzy, podczas gdy ciało wciąż pozostaje w stanie unoszenia na powierzchni wody. Ta aktywność pozwala na obserwację podwodnego świata, a szczególnie sprawdza się w miejscach, które charakteryzuje duża przejrzystość wody i bogactwo podwodnych form życia. Aby jednak ich eksploracja była możliwa, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Niezbędny element wyposażenia stanowi specjalna maska umożliwiająca ostre widzenie. Załamywanie promieni słonecznych skutkuje tym, że obiekty widziane pod wodą wydają się nieco większe niż w rzeczywistości, a poza tym zdają się też być bliżej, nawet w zasięgu ręki. Dodatkowa, równie potrzebna część ekwipunku, to rurka wystająca ponad powierzchnię wody, dzięki której nurek może swobodnie oddychać bez konieczności podnoszenia głowy i wynurzania się. Trzecia rzecz, którą powinieneś mieć, by sprawniej się poruszać oraz czerpać pełnię satysfakcji z eksploracji, to po prostu płetwy na stopy. Warto pamiętać, że snorkeling to także doskonała aktywność jako pierwszy krok do późniejszego nurkowania z butlą na większych głębokościach.

Jakie miejsce wybrać do snorkelingu?

Do snorkelingu najlepiej sprawdzą się spokojne wody, na których nie występują duże fale czy silne prądy. Najlepszym wyborem są więc raczej płytkie zatoki, choć popularną lokalizacją jest Morze Czerwone w Egipcie, gdzie podziwiać można rafy koralowe Marsaalam, Hurghady czy Sharmu. Inne ciekawe miejsca do nurkowania z rurką to rafy u wybrzeży Azji czy szczelina Silfra na Islandii, która znajduje się między płytami tektonicznymi Ameryki Północnej i Eurazji. Snorkeling w tych lokacjach to gwarancja fantastycznych doznań wizualnych, które zachwycą każdego pasjonata podwodnych przeżyć.

Jeżeli jesteś zainteresowany snorkelingiem jako atrakcją na swój event lub potrzebujesz kompleksowej usługi organizacji wydarzenia czy wyjazdu firmowego, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w stworzeniu niezwykłych wspomnień!