Kamera GoPro to kamera sportowa, która została stworzona do filmowania sportów ekstremalnych. Poza wykorzystaniem jej możliwości do dyscyplin sportowych, wykorzystuje się ją w trakcie przejazdów samochodowych jako kamerka samochodowa, ponieważ zachowuje bardzo dobrą jakość nagrania w ruchu, oraz do wszelkich innych aktywności, w tym spacerów, biegania, a nawet sfilmowania eventu w trakcie trwania imprezy.

Dlaczego warto skorzystać z kamer GoPro na event?

Eventy skierowane są do dużej ilości osób, co najczęściej wymaga nagrywania otoczenia sprzętem specjalistycznym, który nie zawsze można wprowadzić w każdym przestrzeń, w każde miejsce, czy w grupę dużej ilości osób, ponieważ ilość tych osób, które ciągle się przemieszczają, będą powodować wiele zamieszania, powodując zbyt duży tłok do swobodnego nagrania. Mała kamera GoPro, dzięki temu, że ma niewielkie kształty i bardzo dobrze wychwyca obraz w trakcie ruchu, może być zastosowana nawet wtedy, kiedy w natłoku spraw i szybkości przemieszczania się z miejsca na miejsce, w trakcie eventu będziemy chwytać najważniejsze i najciekawsze momenty ukazując imprezę z punktu uczestnika a nie specjalistycznej kamery.

Ponadto, waga takie kamery jest na tyle mała, że przymocowanie jej do statywu i nakręcanie całych dni przebiegu imprezy, nie będzie tak męczące, jak przy zastosowaniu dużych sprzętów firmowych czy fotograficznych.

Do czego przyda się kamera GoPro na evencie?

Na eventach organizowanych jest także dużo atrakcji, które posiadają bardziej lub mniej ekstremalne przesłanie. Można czasami na evencie skorzystać ze skoku na bungee, rywalizować na dmuchańcach dla dorosłych, skorzystać z lotu eurotunelem, wzbić się balonem w niebo lub w trakcie eventu wybrać się w podniebną przygodę, skorzystać z możliwości lotu helikopterem, a także z różnych warsztatów i zawodów sprawnościowych.  Wszystkie te aktywności posiadają dużo ruchu, więc kamera GoPro wychwyci każdy z nich.  W każdym z nich, pokazanie uczestnictwa w evencie opartego na skorzystanie ze wszystkich atrakcji i nagranie tego aktywności przez kamerę GoPro, będzie świetną reklamą dla eventu, sposobem przyciągnięcia nowych osób w kolejnym roku, rozwinięcia się imprezy pod względem nowych sponsorów czy zaproszonych gości.