6 grudnia to zaraz obok urodzin, czy końca roku szkolnego, najbardziej upragniony czas w roku dla wszystkich pociech. Nie dość, że na każdego malucha czekają wtedy wymarzone prezenty to jeszcze ma on okazję spotkać się z Mikołajem.

Jednak żeby na tegorocznych mikołajkach nie wiało nudą, warto zorganizować je tak, by nie były banalne, ale również, by nie nadwyrężyły zanadto naszego budżetu. W jaki sposób to zrobić?

Mikołajki dla dzieci – jak warto je zorganizować?

Mikołajki warto zacząć planować już teraz, żeby w gorączkowym tempie nie szukać miejsca na to święto, czy prezentów, które wręczymy maluchom. Pierwszym sposobem jest dokładne zaplanowanie, ile osób ma się na nich pojawić, gdzie chcemy je wystawić, oraz jakie atrakcje przewidujemy na 6 grudnia. Co dalej? Warto zastanowić się nad zabawami, które pojawią się na tej imprezie.

Atrakcje na Mikołajki, które nie są banalne

Z atrakcjami zazwyczaj mamy największy problem, ponieważ wydaje nam się, że dzieciaki wszystko już widziały i każdą zabawę znają na pamięć. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom warto postarać się o coś naprawdę extra.

Co takiego może to być? Na przykład przejażdżka zaprzęgiem reniferów, czy spotkanie ze Świętym w chatce Mikołaja. Nie dość, że maluchy będą zafascynowane tak spędzonym czasem, to do tego mało prawdopodobne, że w taki sposób spędziły wszystkie dotychczasowe Mikołajki.

Inne wystrzałowe zabawy na mikołajki

Jakie jeszcze inne sposoby na mikołajki zainteresują nasze pociechy? Możemy zacząć już wcześniej wprowadzić je w nastrój wyczekiwania. Wspólnie napisać list do świętego, powiesić skarpety na prezenty, czy przygotować ciastka, mleko i marchewki dla Mikołaja i jego reniferów, które 6 grudnia posłużą za prezent od dzieci dla świętego.

Takie chwile warto również uwieczniać w obiektywie, więc podczas imprezy nie może zabraknąć fotografa lub rodziców, którzy wcielą się w rolę paparazzi i uwiecznią piękne momenty, które dzieci będą wspominać w święta i pozostałe części roku.