Nie zawsze impreza integracyjna jest możliwa do realizacji w konkretnym miejscu stacjonarnym. Powodem może być niemożliwość zebrania wszystkich członków danego przedsięwzięcia lub sytuacje światowe jak epidemia, które uniemożliwiają spotkania  w większym gronie osób. Kiedy takie sytuacje mają miejsce, nie trzeba od razu rezygnować ze spotkania integracyjnego, ale warto pomyśleć jak to zrobić w inny sposób, na odległość.

Przykłady spotkań integracyjnych online

Spotkania integracyjne mogą się odbywać dzięki takim platformom internetowym jak Skype, gdzie tworzone konferencje i telekonferencje umożliwiają zobaczenie się wszystkich członków danego spotkania, bez ich fizycznego kontaktu. Obecnie można także wykonywać filmy na Facebooku czy YouTube, nagrywane na żywo, gdzie jedna osoba lub członek zespołu przekazując wiedzę lub inne ciekawe informacje, nawiązuje relacje poprzez czat, który jest aktywny w trakcie wyświetlania filmu. Są to jedne z najpopularniejszych metod kontaktu online, który pozwala wielu osobom jednocześnie być w czasie rzeczywistym online. Ale nie są to jedyne rozwiązanie w sieci, które takie możliwości oferują. Można stworzyć event online, gdzie uczestnicy albo będą w kontakcie pisemnym ze sobą w jednym czasie, albo po włączeniu kamer będą mieli możliwości się zobaczyć.

 

W dobie Tik-Toka, impreza integracyjna może składać się z możliwości stworzenia wspólnego z filmu, mimo tego tego, że każdy uczestnik będzie u siebie w domu. Rozwija to kreatywność i pozwala stworzyć nieszablonową wizytówkę firmową lub film promocyjny na integracyjnym spotkaniu online, który będzie nie tylko niezwykłym przeżyciem i zabawą, ale ciekawym wspomnieniem.

 

Imprezy integracyjne online, mają za zadanie rozpocząć się w tym samym czasie u wszystkich uczestników imprezy. Pomysłem na taką imprezę może być wspólne oglądanie filmu wyświetlane w tym samym czasie u każdego, na monitorze komputera lub telewizora,  wspólne słuchanie muzyki, rozmowy na temat siebie, własnego życia, doświadczeń, dzielenie się ciekawymi informacjami, czy tworzeniem kreatywnych wzorów, grafik, filmów, które są możliwe do realizacji w tym samym czasie, dzięki dostępnym aplikacjom online. W ten sposób można pisać treści posługując się na przykład programem: dokumenty Google arkusze Google czy prezentacje Google. Po udostępnieniu danego pliku, treści mogą być modyfikowane przez innych członków zespołu, dopisywane, zmieniane i zapisywane w czasie rzeczywistym. Istnieją także oprogramowania online do kreatywnych przedsięwzięć grupowych, np. canva. Impreza integracyjna online, aby była udana, sprawnie przebiegła i wyniosła dla każdego uczestnika ciekawe przeżycia, warto ją urozmaicić tego typu zadaniami. Nikt wówczas nie wyjdzie wcześniej z imprezy online, nie będzie się w niej nudził, i zostanie częścią stworzenia czegoś większego.