Dekoracje tematyczne to niezbędny element eventu z określonym motywem przewodnim. Jedną z propozycji jest impreza w konwencji podwodnego świata. Zainspiruj się morskimi, a nawet fantastycznymi postaciami i stwórz niezwykłą scenografię odpowiadającą tej kreowanej przez baśnie i legendy.

Skąd wziąć inspirację?

Podoba Ci się propozycja tematycznego wydarzenia utrzymanego w klimacie podwodnej krainy, ale nie masz pomysłu na scenografię? Artyści powiedzieliby pewnie, że inspirację można znaleźć dosłownie wszędzie, ale jeśli potrzebujesz nieco bardziej precyzyjnych wskazówek, poniżej prezentujemy Ci listę konkretnych tytułów produkcji filmowych czy pozycji książkowych, których zawartość może stanowić bazę do stworzenia podwodnej scenografii.

 1. „Mała Syrenka” – baśń Hansa Christiana Andersena lub animowany film Disneya o przygodach syrenki Ariel w podwodnym królestwie
 2. „Gdzie jest Nemo?” – animowany film Pixara o poszukiwaniach małej rybki Nemo
 3. „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” – powieść Juliusza Verne’a opisująca szczegóły życia pod wodą
 4. „Błękitna planeta” – dokumentalny program przyrodniczy stworzony przez BBC

Jakie dekoracje na podwodną imprezę?

Jeżeli zdążyłeś już wprowadzić się w odpowiedni nastrój i czujesz klimat podwodnej przygody, czas na wybór tematycznych dekoracji, by Twoi goście również doznali tych wrażeń. Oto lista ozdób, których nie może zabraknąć na organizowanej przez Ciebie imprezie tematycznej:

 • niebieskie obrusy i/lub serwetki;
 • zwykłe balony z morskimi wzorami lub balony z helem w kształcie ryb i innych podwodnych stworzeń, np. delfinów, ośmiornic czy koników morskich;
 • projektory do wyświetlania imitacji ruchów wody na ścianie;
 • kamyki i różnych rozmiarów muszle;
 • sztuczne algi, trawy morskie i koralowce;
 • sztuczne meduzy do zawieszenia na suficie w formie lampek LED;
 • sztuczne lub prawdziwe akwarium;
 • rekwizyty w postaci modeli wraków statków, koła sterowego, kotwicy czy skrzyni skarbów;
 • wzorzyste akcesoria do dań, deserów i napojów: toppery, papilotki, słomki.

Whatevent oferuje pomoc w organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Nasze usługi zaczynają się od wynajmu sprzętu, a kończą na kompleksowym projekcie imprezy. Daj znać, czego oczekujesz, a my zadbamy o to, by Twój event osiągnął sukces i na długo pozostał w pamięci jego uczestników!