Początek listopada to okres, kiedy już coraz intensywniej planujemy święta Bożego Narodzenia i wolny czas, który z tej okazji mamy do swojej dyspozycji. W firmach jest to miesiąc wzmożonej pracy, by wszystkie ważne projekty pozamykać przed końcem bieżącego roku.

Jednak jest również przyjemniejsza część takich przedsięwzięć – to oczywiście wigilia firmowa. Wiele osób zastanawia się, czy jest jakiś sens jej organizacji. My mówimy, że naprawdę warto. Dlaczego? Odpowiedź poznasz poniżej!

Wigilia firmowa – przyjemna impreza, czy nudny obowiązek?

Wielu pracowników otwarcie przyznaje, że nie lubi wigilii organizowanych w firmie ze względu na sztuczną atmosferę, która na nich panuje. Dla szefa to znak, że jeśli chce, by organizowanie takiej kolacji miało sens musi się trochę wysilić. Wiele osób jednak na to nie stać i rezygnuje z przygotowania wieczerzy. Nie wie, co traci. W końcu czas spędzony w taki sposób z pracownikami jest na wagę złota.

Wigilia firmowa – dlaczego warto ją organizować?

Przemawia za tym fakt, iż to jedna z okazji do integracji z pracownikami. Na takiej wigilii możemy z powodzeniem bliżej wszystkich poznać. Jednak to nie wszystko. Ważne jest również to, jaki klimat towarzyszy takiemu spotkaniu.

Powinna panować przede wszystkim luźna atmosfera, która udzieli się uczestnikom. Swobodna wymiana zdań, dobre żarty i pyszne jedzenie, jest jak najbardziej na miejscu.

Jak zorganizować wigilię firmową, która będzie udana?

To pytanie zaprząta głowę szefów właśnie w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Nie wiemy, jak perfekcyjnie przygotować wigilię, oraz co zrobić, by wszyscy dobrze się na niej czuli. Jednak my znamy na to receptę.

Przede wszystkim, wszystko musi być autentyczne. Sztuczne zachowanie szybko zostanie wyłapane przez pracowników i nie za bardzo im się to spodoba. Bądź sobą i pozwól swojej kadrze na to samo. Zaprocentuje to nie tylko udanym spotkaniem, ale również wzbudzi w nich większe zaufanie i uznanie dla Twojej osoby.