Położony niedaleko Krakowa kompleks wręcz kosmicznych budynków potrafi wprawić w zachwyt. Nie przez przypadek nazywany jest „bańkowym miasteczkiem”. Kształt budynków przypomina bowiem półkule – kopuły, połączone siecią korytarzy. Dodatkowo kolorystyka została dobrana tak, że patrząc na nie z autostrady A4, możemy mieć wrażenie, że przenieśliśmy się w inny, kosmiczny wymiar.

Czym zajmuje się na co dzień Alvernia Studios?

Bańkowe miasteczko to pierwsza prywatna i tak duża wytwórnia filmowa w powojennej Polsce. Wszechstronność i powierzchnia jaką oferuje do dyspozycji zachęca do korzystania z jej usług. Znajdziemy tutaj studia zdjęciowe, studia nagraniowe i flotę kamperów. Wszystko wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, klimatyzację, garderoby, stanowiska do charakteryzacji. Kompleksowe usługi jakie zapewniają dotyczą również post produkcji dźwięku i obrazu, efektów pecjalnych, korekcji koloru w technologii 4K i finalny mastering. Zrealizowano tam między innymi materiały do takich filmów jak: „Powstanie Warszawskie” (2014), „Bogowie” (2014) czy „Pokłosie” (2012). Animację postaci i muzykę stworzono tutaj również do „Wiedźmina”. Oprócz materiałów do hitów kinowych, w studiu realizuje się reklamy, gry oraz muzykę. Wszystko wykonywane jest na najwyższym poziomie przez najlepszych specjalistów, dzięki czemu studio znane jest na całym świecie (brało udział w produkcjach między innymi amerykańskich czy indyjskich).

Duża konferencja czy bankiet? – żaden problem!

Kompleks w Alwernii oprócz sal świetnie nadających się na konferencje czy seminaria, posiada również restauracje pozwalającą jednorazowo pomieścić 80 osób. Kopuły świetnie nadają się również na wszelkiego rodzaju pokazy, wystawy czy premiery samochodowe. Do organizacji tego typu eventów przyda się wiedza i doświadczenie profesjonalnej agencji, która doskonale poradzi sobie z imprezą nawet na tysiąc osób. Jeżeli chcesz zachwycić uczestników eventu nieszablonowością i wywołać efekt „wow!”, to to miejsce będzie do tego zdecydowanie najlepsze. Oryginalne wnętrza, sceneria i przejścia korytarzami potrafią przenieść w inny wymiar. To kosmiczne miasteczko koniecznie trzeba zobaczyć na żywo!