Organizacja wigilii firmowej, to świetny sposób na podsumowanie minionego okresu czasu, podziękowanie pracownikom oraz kontrahentom za zeszły, wspólnie przepracowany rok, a także idealna forma integracji poprzez spędzenie świątecznego czasu w gronie współpracowników. Ten magiczny, wigilijny okres czasu, zbliża się nieubłaganie. Będąc szefem przedsiębiorstwa, warto zastanowić się nad organizacja wspólnego spotkania w tym czasie.

Z pewnością w każdej firmie znajdą się spekulanci, zwolennicy oraz przeciwnicy, dlatego im wcześniej zabierzemy się za planowanie, tym więcej osób zarazimy świątecznym nastrojem! Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas radości, miłości, zacieśniania więzi międzyludzkich. Pamiętajmy, że atmosfera w miejscu pracy jest istotnym elementem poprawnego funkcjonowania działalności, dlatego trzeba stworzyć świąteczny klimat, który będzie zarażał współpracowników i motywował ich w ten piękny czas. Wigilia firmowa, to jak wcześniej wspominaliśmy, świetny czas na integrację pracowników. Korzystajmy z każdej możliwości budowania silnego i dobrze współpracującego między sobą zespołu.

Zajmując się organizowaniem wigilii firmowej, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka niezbędnych elementów, a mianowicie:

  • Miejsce, w którym ma odbyć się spotkanie. Czy będzie to sala konferencyjna czy restauracja? Czasem warto przeprowadzić tzw. wywiad firmowy i zorientować się, co by było bardziej satysfakcjonujące dla naszych podwładnych.
  • Tematyka imprezy, czyli zadanie sobie pytania: Czy ma być to typowa Wigilia z dwunastoma daniami i kolędami w tle, a może jednak nietypowa Wigilia z nutką ekstrawagancji?
  • Kwestia związana z wręczaniem upominków. Każdy szef powinien zastanowić się nad prezentami dla pracowników. Jest tutaj dość duże pole do popisu. Mogą to być małe upominki, paczki świąteczne, a nawet premie i dodatki bożonarodzeniowe. Z pewnością, jednak nie może zabraknąć tego elementu, ponieważ dzięki niemu pracownicy będą czuli się docenieni. Spokojnie, to działa w dwie strony i dobry szef, również zostanie doceniony przez swoich ludzi.
  • Dla większości osób jeden z najcięższych wyborów. Warto przedyskutować tą kwestie z ludźmi. Organizując spotkanie w czasie pracy, z pewnością nie osiągniemy zamierzonego celu, spokojnego celebrowania i dzielenia się radością, ponieważ pracownik wyrwany na godzinkę od pracy, ciągle będzie myślami w pracy, zastanawiając się tylko, kiedy będzie koniec, bo ma jeszcze mnóstwo spraw, zaś organizując spotkanie poza murami firmy, musimy zapytać pracowników, jaki termin mniej więcej by każdemu pasował (warto zrobić listę chętnych osób). W tym przypadku będziemy mieć pewność, że ludzie relaksują się i czują magię świąt.

 

Pełna obsługa wigilii firmowej

Organizacja wigilii firmowych to wyzwanie i spore przedsięwzięcie. Czytając ten artykuł pewnie zaczynają nachodzić każdego myśli i pytania „Jak to wszystko zorganizować?”. Bez obaw! Nasza agencja nikogo z tym nie zostawi samego. Jesteśmy od tego, aby zorganizować dla Państwa nawet najbardziej wymyślne spotkania firmowe! Zorganizujemy wszystko: od scenografii wigilijnej po zaproszenie gości, abyście w spokoju mogli razem celebrować święta w firmowym gronie. Nie czekaj, zgłoś się do nas i zostań Mikołajem w swojej firmie!